VIDEO: Bláznivý los pro Plzeň. Viktoria znovu poletí do Kazachstánu i Kosova

Zveřejněno v Sport ZAK
Od - pátek, 1. září 2023 15:06

Média

Hratelnou, ale také hodně neatraktivní skupinu vyfasovali fotbalisté Viktorie Plzeň při dnešním losování základní části Evropské konferenční ligy. Západočeši se utkají s Dinamem Záhřeb, který vyřadila v play-off Evropské ligy Sparta, kazachstánskou Astanou a nevyzpytatelným kosovským celkem Ballkani.

Jedno velké deja vú. S fotbalisty Viktorie Plzeň si los v Monaku pořádně zahrál. A rozhodně ne příjemně. Západočeši byli v osudí ve druhém koši, už dopředu tak bylo jasné, že se vyhnou například atraktivním týmům Slovanu Bratislava, Aston Ville či Fiorentině. Papírově nejsilnějším celkem skupiny C bude chorvatské Dinamo Záhřeb, které ve čtvrtek zkolabovalo v odvetě se Spartou a přišlo o takřka jistý postup do prestižnější Evropské ligy. Západočeši si také velmi neradi zopakují nekonečně dlouhou cestu do Kazachstánu, jen místo Kostanaje zamíří do Astany. A ani los čtvrtého výkonnostního koše radost družině kouče Koubka rozhodně neudělal. Viktoria se totiž vrátí na národní stadion v Kosovu, kde se ve druhém předkole trápila s Dritou. Na silně nekvalitním trávníku připomínajícím oraniště zvítězili Plzeňští 2:1 až díky penaltě Erika Jirky v dlouhém nastavení. Tentokrát se proti nim postaví Ballkani.

Skupinová část Konferenční ligy začne ve čtvrtek 21. září a vyvrcholí šestým kolem 14. prosince. Do osmifinále přímo postoupí jen mužstva na prvních místech, druzí v pořadí se ve vyřazovací fázi o kolo dříve utkají s celky na třetích příčkách v Evropské lize. Finále se odehraje 29. května v Aténách.

VIDEO: Bláznivý los pro Plzeň. Viktoria znovu poletí do Kazachstánu i Kosova Foto: FCVP