Bílek se dočkal první výhry. Zasloužili jsme si naplno bodovat, říkal a chválil střídající hráče

Zveřejněno v Sport
Od - pondělí, 24. květen 2021 08:29
Bílek se dočkal první výhry. Zasloužili jsme si naplno bodovat, říkal a chválil střídající hráče Foto FCVP

Třikrát mohl po utkání jen sklonit hlavu a smutně hodnotit prohru. Napočtvrté už mohl být Michal Bílek spokojený. Viktoriáni předvedli proti Baníku Ostrava dobrý výkon a k němu přidali konečně i branky. "Vyhráli jsme 4:0, měli i nějaké další šance. Výkonem jsme trošku navázali na utkání se Slavií, teď navíc s lepším výsledkem. Jsme rádi, že to přišlo, hráči si za dva poslední zápasy už zasloužili naplno bodovat. Pracovali velmi dobře, přestože měli v nohách těžký zápas se Slavií. Jsme spokojení," prohlásil po zápase Bílek.

Jste spokojený také s tím, že vám k účasti v pohárech v posledním kole v Opavě stačí uhrát bod?
Samozřejmě. Čeká nás Opava, musíme se na ni připravit stejně jako na poslední dva zápasy, pak si myslím, že to zvládneme. Nebude to nic jednoduchého, máme pět dní na to se dát dohromady.

Potěšil vás výkon stoperů Lukáše Hejdy a Jakuba Brabce, kteří navíc oba skórovali?
Hráli jsme poměrně solidně dozadu už proti Slavii, dneska jsme se vyjma úvodu, kdy Banék trefil tyčku, nedopustili výrazných chyb. Soupeř neměl šance, jsem spokojený s tím, jak jsme to dozadu zvládli a že jsme konečně i stříleli góly. Do otevřené obrany jsme přidali další dvě branky, střídající hráči oživili hru. Káčer na branku přihrál, Kobra (Zdeněk Ondrášek, pozn. red.) s Ba Louou gól dali, tak to má být.

Dvakrát jste udeřili po rohových kopech. Trénovali jste je nějak speciálně?
Zápasy teď chodily rychle za sebou. Samozřejmě jsme je trénovali, ale na nic zásadního nebyl čas. Říkali jsme si, kdo kde bude stát, kam to chceme kopat. Jsou tady hráči s dobrou technikou, když to trefíme, můžeme být nebezpeční, máme poměrně vysoké hráče. Ostravě jsme ze standardek hodně zatápěli. Ještě je potřeba, abychom se ve vápně víc bili o míč, snažili se ho tam najít a dotlačit ho do brány. Dobře, že se prosadili i stopeři, je to v pořádku, že se při standardkách zapojují.