Části Tachovska čeká plošná dezinfekce, v okrese se zvýšil výskyt potvrzených případů koronaviru

Zveřejněno v Aktuálně
Od - čtvrtek, 16. duben 2020 10:57
IMG_0495 Další zásilka, která dorazila do Plzeňského kraje. Foto: Plzeňský kraj

Plošná dekontaminace vybraných míst čeká také některé části Tachovska. Po jednání se starosty měst Tachov, Stříbro, Bor a Planá, Krajskou hygienickou stanicí v Plzni a ředitelem Hasičského záchranného sboru o tom informoval hejtman Plzeňského kraje Josef Bernard. 

Foto: Plzeňský kraj

„Tachovsko je dalším okresem, kde je zvýšený výskyt potvrzených případů nákazy. Proto jsme jednali o možnostech jak šíření nákazy zastavit. Domluvili jsme se na tom, že profesionální hasiči poskytnou obcím chlorovou a lihovou desinfekci, kterou budou aplikovat dobrovolní hasiči obcí,“ vysvětluje hejtman Josef Bernard. Na Tachovsku podle něj není situace tak vážná jako na Domažlicku, ale je třeba opatření nastavit raději s předstihem, než se nákaza více rozšíří. Jaká místa budou dekontaminována, určí obce na základě doporučení hasičů. Desinfekci připravují sami hasiči a jsou připraveni zásobovat obce minimálně dalších 14 dní.

V okrese byly vybaveny ochrannými pomůckami také zařízení sociální péče a v případě potřeby je kraj připraven poskytnou další ochranné pomůcky. Balíčky ochranných pomůcek jsou připraveny i pro obce a budou distribuovány v těchto dnech.

Ve středu byly v provozu dvě odběrové sanity, které doprovázely dva armádní týmy. Fungovalo nové odběrové místo v Klatovech a také již zaběhnutá místa v Domažlicích a Plzni. V součtu byl proveden rekordní počet odběrů, více než 350. V plném provozu jsou také laboratoře, které odebrané vzorky vyhodnocují.

Do skladů Plzeňského kraje dorazila také část dodávky ochranných prostředků, která je určená pro praktické lékaře pro dospělé, praktické lékaře pro děti a dorost a pro ambulantní specialisty. Další část této dodávky by měla dorazit zítra. Distribuce bude probíhat v následujících dnech.