Centrální obvod vyřešil problémy s umístěním dětí do školek, všichni tříletí mají svá místa

Zveřejněno v Aktuálně
Od - pátek, 15. září 2023 11:04
Centrální obvod vyřešil problémy s umístěním dětí do školek, všichni tříletí mají svá místa ilustrační. Foto: město Plzeň

Centrální plzeňský obvod má ve školkách umístěné všechny děti starší tří let, jejichž rodiče o to měli zájem. Je to díky opatřením, které třetí plzeňský obvod pro velkou poptávku rychle přijal a navýšil kapacitu ve dvou školkách, které se nacházejí v rozšířeném centru města. Informovala o tom mluvčí obvodu Michaela Adámková.

„Kapacity se podařilo navýšit ve 49. mateřské škole v Puškinově ulici a 16. MŠ v Korandově ulici, která prošla celkovou rekonstrukcí,“ uvádí 1. místostarosta třetího městského obvodu Pavel Šrámek.

Velký převis, který v centrálním obvodě řeší každý rok, způsobují zejména duplicitní přihlášky. Rodiče se totiž hlásí do více školek, pokaždé se ale nakonec podaří uspokojit všechny zájemce. „Tento rok jsme mohli i díky navýšeným kapacitám umístit děti starší tří let, které v přijímacím řízení skončily pod čarou. Poslední se do školek umisťovaly teď v září,“ říká starosta MO Plzeň 3 David Procházka.

Letos byl zájem o místa v mateřinkách po celém obvodu vyvážený, kdysi zbývala volná místa ve Skvrňanech, nyní bylo volněji jen tam, kde se navýšily kapacity. Samozřejmě jsou školky, kam se hlásí více zájemců, to je dáno lokalitou nebo oblíbeností dané mateřinky.

Rodiče v našem obvodu, kteří potřebují umístit mladší děti nebo pro ně chtějí individuální přístup, mohou využít také tzv. dětských skupin. O volných místech nás informovala například Edova školka ve Skupovce, Dětské skupiny Na zelené louce na Valše nebo ŽIVÁ školka v areálu Škodalandu.