Chalupný pochválil primátora Baxu za zodpovědnost a rýpl si do Bernarda

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pondělí, 14. září 2020 13:38

Šéf plzeňské ČSSD Michal Chalupný pochválil za zodpovědnost primátora Martina Baxu (ODS), který v neděli večer oznámil, že nastoupil do karantény, ve které čeká na druhý negativní test na COVID-19. Zároveň si neodpustil politický štouch do bývalého stranického kolegy a exhejtmana Josefa Bernarda (BEZPP), jehož chování v době nákazy COVID-19 mnozí ostře kritizovali.

„Jaký to rozdíl v zodpovědnosti proti jinému politikovi Plzeňského kraje… Děkuji Martinu Baxovi,“ napsal Chalupný v pondělí dopoledne na svůj Facebook. Nepřímo si tak rýpl do Josefa Bernarda, který těsně před volbami opustil řady ČSSD a oznámil společnou kandidaturu se STAN.

Bernarda vyšetřuje policie

Bernard byl letos na jaře kritizován za jeho počínání v době, kdy byl pozitivně testován na koronavirus. Testy si sice nechal preventivně vyhotovit poté, co pociťoval únavu a měl horečku, až do pozitivního výsledku ale chodil do práce, scházel se s kolegy z kraje nebo navštívil domov pro seniory v Janovicích nad Úhlavou. Po jeho pozitivním testu musela do karantény celá krajská Rada i další lidé.

Bernard nyní patří mezi politiky a úředníky Plzeňského kraje, kteří jsou vyšetřováni policií, zda se nedopustili šíření COVID-19. Závěry vyšetřování zatím nejsou známy. „Trestní řízení v této věci stále pokračuje, a to ve fázi prověřování,“ uvedla mluvčí krajské policie Pavla Burešová.

Baxa zrušil svůj program

Primátor Martin Baxa upřesnil, že je v preventivní karanténě od pátku, kdy obdržel informaci od člověka, se kterým byl v kontaktu, že má pozitivní test na COVID-19. Ihned poté zrušil veškerý svůj další plánovaný program a spojil se s krajskými hygieniky.

„Sice se jednalo o kontakt velmi krátký a venkovní, ale přesto mě KHS odeslala na testování. Test je naštěstí NEGATIVNÍ. Dle pokynu KHS nastupuji do karantény. Další vývoj se pak bude odvíjet od výsledků plánovaného druhého testu. Příznaky COVID-19 nemám, cítím se dobře a budu pracovat z domova,“ poznamenal Baxa.