Chci být na ledě vidět nejen kvůli fyzické hře, hlásí posila plzeňských hokejistů

Zveřejněno v Sport
Od - pátek, 13. květen 2022 17:47
Chci být na ledě vidět nejen kvůli fyzické hře, hlásí posila plzeňských hokejistů Foto: se souhlasem K. Hrabíka

Do povědomí hokejových fanoušků se zatím zapsal negativně. V půlce ledna způsobil v zámoří útočník Kryštof Hrabík poprask, když v utkání proti Tusconu provokoval soupeře Bokondjiho Imamu opičími gesty. Od vedení AHL vyfasoval forvard San Jose distanc na dlouhých třicet zápasů.

Trest, za který se později Hrabík omluvil a nemístného gesta litoval, si odpykal. Zároveň tím pro rodáka z Prahy a odchovance Kladna zámořská etapa, minimálně na čas, skončila. Druhou šanci mu dává extraligová Plzeň, ta se dohodla se 194 centimetrů urostlým útočníkem, který v minulosti odehrál v české nejvyšší soutěži 39 utkání za Liberec, na ročním smlouvě. „Trest jsem si odseděl a nechci se k tomu moc vracet. Určitě jsem se z toho ponaučil a teď už jen vyhlížím novou sezónu,“ svěřil se dvaadvacetiletý Hrabík v rozhovoru pro web HC Škoda.

Asi to pro vás byla životní lekce, že?
Musíte si z toho vzít to pozitivní. Pomohlo mi to v osobním růstu. Nicméně, v Česku jsem se k tomu ještě nevyjadřoval a musím říct, že média to překroutila jinak, než to doopravdy bylo. Bylo to v emocích a stalo se. Už se k tomu nechci vracet, dívám se dopředu.

S jakými cíli jdete do Plzně?
Chtěl bych pomoct Plzni vyhrávat co nejvíce zápasů a bavit fanoušky. Hrát dobrý hokej. Až se připojím k týmu, budu se snažit co nejlépe nachystat na sezonu. Pro Plzeň jsem se rozhodl především proto, že má každoročně vysoké ambice. To je mi na organizaci sympatické. Chci týmu ve splnění těchto cílů pomoct.

Do extraligy už jste nakoukl v dresu Liberce, vzpomenete si na zápasy proti Plzni?
Už když jsem hrál v mládeži, vybavuji si, že Plzeň hru stavěla na dobrém bruslení. Když jsme tam jeli, měli jsme dopředu těžší hlavu. Doufám, že tohle si pro naše soupeře udržíme i nadále. Moc se těším i na fanoušky, kteří tady byli vždycky skvělí. Jsem přesvědčený, že když se nám podaří zapojit více fyzické hry, můžeme být hodně zajímaví.

Právě kvůli zvýšenému důrazu a agresivitě si vás Škoda vybrala. Berete tuhle roli?
Umím využít svou výšku a váhu, ale zároveň si přeji být produktivní a být na ledě vidět nejen díky fyzické hře, což beru jako samozřejmost. Rád bych přispěl i kanadskými body. Chtěl bych si do české extraligy přenést návyky, které jsem si za poslední dobu osvojil. Nechci v tom polevovat. Nejlepší hokej hraji, když ho hraji fyzicky. V tom chci pokračovat. 

Co vám ještě necelé čtyři roky v zámoří daly?
Zkusil jste juniorskou WHL a soutěže AHL i EHCL. Viděl jsem jiný kus světa. Určitě jsem se naučil spoustu věcí od stylu hokeje po kulturu kolem něho. Kryštof, který tam odcházel, je oproti tomu nynějšímu úplně jiný hokejista. Od fyzické hry po tlak do brány přes bránění. Obrovsky jsem vyrostl a těším se, až to budu moct prodat na plzeňském ledě.

Znáte z minulosti někoho ze současné plzeňské kabiny?
Psal jsem Domínovi Pavlátovi, hned jak jsem se dozvěděl, že Plzeň má o mě zájem. Znám také kluky ročníku 1998 z nároďáku, takže třeba třicet procent kabiny pro mě nejsou úplně noví kluci. Navíc pod panem Říhou jsem působil v mládežnické reprezentaci, prostředí pro mě nebude úplně cizí. Těším se ale i na to, až poznám nové spoluhráče a českou partu celkově. Ta mi v Americe chyběla.