Chtěla se stát zdravotní sestřičkou. Teď vážně nemocné Julii pomůže jen nákladná operace!

Zveřejněno v Plzeňský kraj ZAK
Od - pondělí, 20. únor 2023 09:11
Chtěla se stát zdravotní sestřičkou. Teď vážně nemocné Julii pomůže jen nákladná operace! Foto: se souhlasem J. Balounové

Julie Balounová je devatenáctiletá dívka z Rokycanska, která měla svůj sen - stát se zdravotní sestřičkou a pomáhat ostatním. Osud ale chtěl prozatím jinak. Už dva roky trpí vzácným Wilkie syndromem a dalšími cévními kompresemi, na které bohužel neexistuje lék. Kvůli obrovským bolestem při jídle je navíc trvale odkázaná na enterální výživu (výživu do střeva, pozn. red.). Jedinou její nadějí je nákladná operace v Německu.

1798ac1b 32c1 4794 8082 9db4cd43b28fJulie je bývalá gymnastka a aktuálně studentka střední školy. Jejím obrovský snem je stát se zdravotní sestřičkou a pomáhat lidem. Teď ale nejprve potřebuje pomoci ona sama. "Ještě před několika lety jsem závodně sportovala, ale teď jsem ráda, že vůbec vstanu z postele," popsala.

Vše začalo na začátku roku 2021, kdy podle svých slov najednou výrazně zhubla. "Přidaly se problémy s trávením, neustálý pocit plnosti, bolest břicha, zvracení. Vyústilo to v to, že jsem skončila na urgentním příjmu s enormně zvětšeným žaludkem a těžkou gastroparézou," uvedla. Výčet toho, co od té doby prožila, je děsivý. "Mám za sebou celkem 6 hospitalizací, 11 gastroskopií, 4 CT a “X” rentgenů, 156 kontrol a nekonečno odběrů krve," vypočítala.

Jedinou nadějí pro Julii je operace v Německu, která je ale finančně nákladná a rodina si ji nemůže dovolit. "Bohužel v České republice se tato operace neprovádí a zdravotní pojišťovna operace v zahraničí proplácí jen málokdy," potvrdila. Proto se obrátila s prosbou na veřejnost. Pomoci můžete prostřednictvím speciálně vypsané sbírky. "Budu moc ráda, když přispějete! Uděláte tím radost nejen mně, ale celé mojí rodině! A pomůžete mi zachránit život! Děkuji," zakončila devatenáctiletá dívka.