Cíle fotbalové Plzně? Vrátit titul do své moci a zahrát si základní skupinu pohárů, netají Šádek

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - úterý, 18. srpen 2020 16:59
šádek foto: FCVP

Před trenéra Adriana Guľu i před hráče dal jasný cíl. Po dvou letech vrátit titul zpět do Plzně a po roce absence si opět zahrát základní skupinu evropských pohárů. "Věřím, že jsme se na novou sezónu dobře připravili," říká před pátečním ligovým startem generální manažer Viktorie Plzeň Adolf Šádek.

Jak se osobně těšíte na to, až sezóna začne? Na úvod soutěžního ročníku se těším stejně tak, jako všichni, tedy včetně fanoušků. Bylo to netradičně všechno jinak, nové. Pevně věřím, že jsme se dobře připravili. Jsem přesvědčený, že nic nezabránilo tomu, abychom kvalitně potrénovali. Maličko to bylo v improvizovaných podmínkách, ale všichni to měli stejně těžké. Doufám, že jsme se na novou sezónu dobře připravili a sezónu odstartujeme vítězstvím.

S jakými cíli půjdete do ligy a do evropských pohárů? Jako vždycky, nemůžete čekat jinou odpověď. Cíle jsou ty nejvyšší. I letos máme ambice atakovat přední pozice a po dvou letech budeme chtít titul zpátky do Plzně. Co se týká pohárů, tak máme za sebou roční absenci, tady je cíl daný. Budeme se chtít probojovat do jedné ze základních skupin evropských pohárů.

Je postup do základní skupiny evropských pohárů nezbytný z pohledu ekonomiky klubu? Ne, postup do základních skupin není pro nás otázkou nutnosti z pohledu ekonomiky. Z pohledu sportovní a společenské potřeby je pro nás ale skoro nutností se do základní skupiny pohárů dostat. Není to však otázka života a smrti. Bylo by to nemilé, ale byla tu i hlušší období. Byli jsme zvyklí působit v pohárech. A co se týká ekonomiky? Nebudu říkat, že situace kolem koronaviru klub ekonomicky nezasáhla, když nemůžete mít na zápasech fanoušky. Není to ale o tom, že se do pohárů musíme dostat, aby byl klub ekonomicky zabezpečený.

V dubnu jste se dohodli s hráči na snížení platů. Jak je to teď? S hráči jsme se dohodli, že v okamžiku, kdy se bude plynule pokračovat, tak hráči fungují v normálním režimu. Takže jde o stoprocentní plnění smluv.

Jako tradičně jste poměrně brzy představili posily. Jak jste spokojení s doplněním týmu? Já spokojený jsem. Plnil jsem přání trenéra. Jsem rád, že nedošlo k žádnému zásadnímu dlouhodobějšímu zranění. Hráče jsme si vytipovávali společně.

Jak jste sledoval pohyby v kádrech svých největších konkurentů, tedy Sparty a Slavie? Poslední roky jsem se naučil nehodnotit připravenost a nepřipravenost soupeřů. Snažíme se soustředit sami na sebe. Sekundovat může víc týmů. Pro mě je důležité, jak jsme se připravili my.

Cítíte se na stejné startovní čáře jako Sparta a Slavie? Cítím se vždy na stejné pozici jako oni. Pro mě je otázka ekonomických možností důležitá, ale některé věci doženete prací a pílí. Já osobně se cítím ve fantastické formě. Naše postavení je takové, jaké před každou sezónou. Máme všichni stejný počet bodů. Jsem přesvědčen, že naše pozice není horší. Pracujeme maličko jinak, posílili jsme tak, jak jsme chtěli. Všichni jsme v blocích a je otázka, kdy a kdo přes nějakou tu překážku zakopne.

Sezóna může začít zejména díky speciálnímu manuálu. Můžete něco říci o tom, jak vznikal? Vznikal už v průběhu restartu soutěže, na úrovni vedení LFA (Ligové fotbalové asociace). Byl široce diskutován s hlavní hygieničkou a ministerstvem zdravotnictví a je velmi přísně nastaven. Ne každý to rozdýchával s lehkostí. Jestliže ale chceme ligu hrát a vyvarovat se restartu, tak jsme k tomu takhle museli přistoupit. Pevně věřím, že tento manuál přispěje k tomu, že se liga letos dohraje plynule a nebudeme čelit tomu, čemu jsme čelili v loňské sezóně.