Čím se ve čtvrtém srpnovém týdnu bude bavit region?

Zveřejněno v Kultura ZAK
Od - neděle, 20. srpen 2023 13:06

Média

Vyberte si z nabídky společenských a kulturních akcí a vyrazte za zábavou třeba hned.

Komentované procházky městem Sušice
Každé pondělí se konají během letních prázdnin komentované procházky městem Sušice „Po stopách sušické historie“. Na procházku se můžete vydat i v pondělí 21. srpna.
První trasa jde od 10:00 a povede po nejstarších památkách města Sušice. Podíváte se do místních kostelů, na židovský hřbitov, sušický mechanický betlém, a protože i právo várečné neodmyslitelně patří k sušické historii, tak nebude v rámci procházky chybět ani ochutnávka sušického piva z místního pivovaru.
Druhá pak startuje ve 14:00. Během ní se dozvíte o historii sušické sirkárny a ševcárny. Budete obdivovat krásu místních staveb ze začátku dvacátého století. Nakonec vystoupáte společně křížovou cestou na vrch Anděla Strážce a podíváme se společně do kaple.

Koncert klasické hudby
Zajeďte si do Horské synagogy Hartmanice na koncert Miroslavy Svobodové a Markéty Kurzové, který se uskuteční 21. 8. od 18:30. Během koncertu zazní skladby od J. S. Bacha, F. X. Brixi, A. Dvořáka, B. Martinů, W. A. Mozarta, F. Schuberta a A. Vivaldiho.

Prázdninové dílny v Muzeu jižního Plzeňska v Blovicích
Přijďte s dětmi v úterý 22. 8. v 10:00 nebo ve 14:30 na prázdninovou dílnu. Tentokrát je téma Den s hasičem

FolkPark – Čáry Máry a Alternativa
Koncert z cyklu FolkPark, kde se (nejen) staroplzeneckému publiku představí plzeňské folkové kapely Alternativa a Čáry Máry, který se koná 22. 8. od 18:00.
Zastavte se chvíli a prožijte příjemný podvečer plný pohodové folkové hudby v malebném prostředí u Starého Plzence pod Rotundou. Můžete se těšit na vystoupení dvou plzeňských folkových stálic, folk/swingové kapely Čáry Máry, která svými písněmi rozdává radost již od roku 2010 a skupiny Alternativa, v jejíž tvorbě naleznete prvky hudby z celého světa. Vstup na akci je dobrovolný. 

Zažít středověk je česko - německý prázdninový program, který pro vás od 23. 8. do 25. 8. připravil Historický park Bärnau – Tachov. Přihlášky a bližší info na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Za sušickými pohádkami a pověstmi
Pravidelně každou prázdninovou středu na vás čeká procházka městem Sušice plná strašidel, pověstí a skřítků. Pro děti jsou připravené pracovní listy a pastelky. A kdo ví, třeba společně najdou také svatoborský poklad. Nečekejte historická data a fakta, ale zábavu pro nejmenší. Procházka se uskuteční i tuto středu 23. 8.

Hudba v klášteře – Petr Macháček, Dáša Zázvůrková & Jakub Šafr trio
Členové divadla SeMaFor pro vás opět připravili večer plný nestárnoucích hitů. Ve čtvrtek 24. 8. od 19:00 se můžete těšit na pohodový swingový koncert plný známých písní v podání mladých profesionálních hudebníků.
Vstupenky jsou v předprodeji v MIC v Domažlicích, koncert se odehraje v rajské zahradě kláštera, při nepřízni počasí se přesune do refektáře.

Čím se ve čtvrtém srpnovém týdnu bude bavit region? Ilustrační foto: FB Rotunda Starý Plzenec