Čtvrtá výhra, čtvrtá nula. Fotbalisté Plzně zvládli i generálku s rumunskou Craiovou

Od - pátek, 14. srpen 2020 20:05
117766369_10158629978553664_1067281509695615801_o foto: FCVP

Plzeňští fotbalisté prošli naprosto suverénně přípravou na nadcházející sezónu. Ve svém posledním zápase na soustředění v Rakousku zdolali i rumunskou Craiovu. Výhru 2:0 zařídili svými góly Aleš Čermák a Marko Alvir. Západočeši tak ani v jednom z duelů neinkasovali.

Plzeňané byli od začátku zápasu aktivnějším týmem na hřišti, ale první velkou šanci zaznamenala Craiova – fotbalisté rumunského celku se z rychlého protiútoku dostali do přečíslení 3 na 2, finální zakončení Nistora ale skvěle vychytal Aleš Hruška. Naopak viktoriáni se ze své úvodní příležitosti okamžitě radovali. Po rohovém kopu rozehraném nakrátko a následném odraženém entru do vápna se dostal k zakončení Aleš Čermák a ten střelou halfvolejem poslal svůj tým do vedení 1:0. Západočeši si vypracovali do konce prvního poločasu ještě několik zajímavých možností, jenže Aleš Čermák, Jan Kopic a potom ani Joel Kayamba své příležitosti nezužitkovali. A protože i proti Cicaldauovi znovu vytasil zákrok Hruška, tak viktoriáni drželi po úvodní půli nejtěsnější vedení.

Svěřenci trenéra Adriana Guľy i nadále hrozili ze standardních situací, po jedné takové mířil hlavičkou nad bránu Jean-David Beauguel. Deset minut před koncem hráči FCVP stejně na dvougólový rozdíl odskočili. Ba Loua naskočil ze střídačky rovnou do protiútoku, vysunul Alvira a ten si v zakončení poradil jako správný kanonýr. Fotbalisté Viktorky tak zvládli i poslední zkoušku před ostrým startem, který je na programu příští pátek. Rumunskou Craiovu porazili 2:0 a z rakouského soustředění odjíždějí „s plným počtem.“ Pyšná může být také defenziva v čele s gólmanem Hruškou – plzeňská zeď v celé přípravě nedostala jediný gól.