Čtyřka plánuje sportovně relaxační areál u ejpovického tunelu, projekt představí veřejnosti

Zveřejněno v Aktuálně
Od - pátek, 26. duben 2024 07:46
Čtyřka plánuje sportovně relaxační areál u ejpovického tunelu, projekt představí veřejnosti Zdroj: MO Plzeň 4

Výjimečný projekt sportovně relaxačního areálu u vjezdu do ejpovického tunelu, který naváže na nově budovanou cyklostezku v místech zaniklé železniční tratě z Plzně do Chrástu, chystá Městský obvod Plzeň 4. Zástupci Čtyřky proto pořádají příští týden v pondělí setkání s veřejností a týmem architektů, na kterém projekt představí. Jednání se uskuteční 29. dubna od 16 hodin přímo v těsné blízkosti zamýšleného areálu, tedy u viaduktu poblíž vjezdu do tunelu.

V takzvaném Psovském údolí má vzniknout rozsáhlý areál pro příznivce několika sportů i pro odpočinek. „Podařilo se vybrat místo, které nabízí velký potenciál a my ho určitě využijeme,“ říká starosta Čtyřky Tomáš Soukup.

„Je to místo, které si našli sami lidé. Už teď sem míří obyvatelé mnoha částí Plzně. Tady začíná přírodní park Berounka, je odsud vidět Chlum, kostel svatého Jiří, a dokonce je možné dívat se odtud na kostel svatého Bartoloměje. Současně je z Psovského údolí kousek do parku Potoční,“ dodává místostarosta Čtyřky Jan Kakeš.