Další díl cyklistické Giant ligy zvládl nejlépe Martin Boubal

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - středa, 9. září 2020 09:25
modlitba- uhlig-boubal Foto: T. Kotalová

Martin Boubal ovládl čtvrtý díl Giant ligy, který se jel tradičně v plzeňském areálu na Rapidu. Za ním skončil Denis Rugovac, třetí místo bral Henri Uhlig.

Foto: T. Kotalová

V bodovacích spurtech byl ze začátku velmi aktivní dráhař Denis Rugovac (AC Sparta Praha), kterému skvěle sekundovala dvojice Martin Boubal (CT Weber) a Henri Uhlig (rad.net – Rose Team).

V závodě byli opět velice aktivní i junioři z domácího týmu Roman Kreuziger Cycling Academy a z německého týmu (RSV Team Hoeb.ike). Mladík Kasnya Luca, který dokázal nasbírat neuvěřitelných 14 bodů, což by mu v kategorii Elite stačilo na třetí místo celkového hodnocení.

Kriterium ale tentokrát perfektně ovládl tým CT WEBER, který do Plzně přijel v kompletní sestavě a připravili tak Martinu Boubalovi pozici jak do spurtu, tak do úniku. Martin Boubal nakonec nasbíral 26 bodů a mohl se tak radovat ze zaslouženého vítězství.

Foto: T. Kotalová

V soutěži aktivity Bageterie Boulevard prestige jsme se opět mohli těšit na Oldřicha Novotného vs. Jana Šubrta (Cyklo Atom). A právě Šubrt tentokrát o jediný bod vyhrál a oblékl se znovu do puntíků. Ženám kralovala novopečená mistryně republiky Jarmila Machačová (Team Dukla Praha), která v nabité konkurenci dokázala sebrat ve spurtu hned dva body. Kategorii Masters jezdce nad 40 let vyhrál Petr Kilian (Trisport RAPID).