Další tvrdý direkt pro Viktorii. Plzeň doma selhala s Karvinou

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - sobota, 5. prosinec 2020 21:23
PLZKAR-2021-1920-bucha-cermak-rep Foto: FCVP

Prohra ve Zlíně, remíza v Českých Budějovicích a prohra doma s Karvinou. Fotbalisté Viktorie Plzeň se dál trápí. Duel 10. kola ve Štruncových sadech rozhodla 38. minuta a gól karvinského Papadopulose. Západočeši navíc třikrát za sebou nevstřelili gól, což se jim naposledy podařilo v sezóně 2008/2009.

V základní sestavě Západočechů se objevil místo kapitána Brabce Luděk Pernica, po delší době dostal od úvodní minuty šanci také Jan Kovařík. Plzeňští sice měli podle očekávání převahu, drželi míč na kopačkách, ale nebyli schopni dát kvalitní centrovaný míč. Bolek v brance hostů měl často hodně jednoduchou práci. Ve 26. minutě navíc přišla pro Viktorii velká komplikace. Kopic se srazil se Santosem a hřiště opustil v bolestech na nosítkách. Další ránu už zasadili ve 38. minutě hosté Západočechům sami. Na Bartošákův centr si naskočil nehlídaný Papadopulos a Hruška se po míči jen ohlédl.

Do druhé půle změnil plzeňský kouč Gula rozestavení, k osamocenému Ondráškovi poslal na hrot Beauguela. A to alespoň v první chvíli pomohlo. Právě francouzský útočník totiž po pár minutách napálil tyč. Pak těsně na míč nedosáhl a další hlavičkou prozměnu minul. Jenže poté Viktoria ubrala z tempa a hosté se znovu začali osmělovat. V 77. minutě se dokonce dočkali gólu, střídající Guba se ale radoval předčasně – branku vstřelil z ofsajdu. Jenže hosty už to příliš mrzet nemuselo. Viktoria se nedokázala prosadit ani jednou, a tak se Karvinští po zásluze mohli radovat ze zisku nečekaných tří bodů.