Debakl. Západočeské derby ovládla Energie, Plzeň klesla až na dno tabulky

Od - pátek, 11. říjen 2024 20:21
Debakl. Západočeské derby ovládla Energie, Plzeň klesla až na dno tabulky Zdroj: J. Knap

První západočeské derby v sezóně jednoznačně ovládli hokejisté Karlových Varů. Na domácím ledě porazili Plzeň 6:1. O osudu utkání rozhodla především druhá třetina, kterou Energetici ovládli poměrem 5:1. Škodovka tak díky další prohře spadla na poslední místo tabulky.

První západočeské derby v aktuální sezóně zahájily lépe Karlovy Vary, které se již na začátku druhé minuty dostaly do vedení. Reunane si najel k brance Hrenáka, jeho nabídku následně tečoval do sítě Ondřej Procházka. Plzeňští mohli záhy odpovědět v početní výhodě, ovšem svědomitý Dominik Frodl byl pozorný. Následně při hře v pěti se natlačil až před plzeňského gólmana Vít Jiskra, avšak jeho betony nepustily kotouč do sítě. Nedlouho poté dvakrát v krátkém časovém rozmezí zahrozil Vojtěch Čihař, mladý útočník Energie nicméně nebyl úspěšný. Na opačné straně zakončoval Jan Skok, jeho rychlá střela zamířila ovšem nad branku. Do stejného prostoru mířil i další pokus Jiskry. Krátce před koncem první periody mohl srovnat účty Jakub Klepiš, avšak jeho prudká rána skončila jen na horní tyčce, po dvaceti minutách tak ztráceli indiáni na svého soupeře jeden gól.

Prostřední dějství začalo pro Plzeňané nejhůře jak mohlo. Již o 75 vteřinách využil početní výhodu Ondřej Beránek, jenž našel puk na brankovišti po ráně Jakse. Škodovka zkoušela verdikt zvrátit trenérskou výzvou, ta ovšem nebyla úspěšná. Místo toho domácí hráli přesilovou hru, tu sice nevyužili, avšak radovali se krátce po návratu Matýse na led, již na rozdíl tří branek zvýšil Janis Jaks. Uběhlo pouhých 49 vteřin a i dělovka Dávida Grígera skončila v síti jmenovce Hrenáka. To už na něho bylo moc a své místo přepustil Nickovi Malíkovi. Plzeň se poprvé radovala krátce před polovinou utkání, kdy pokus Schleisse se odrazil přívětivě na hokejku Jakuba Klepiše, který vstřelil premiérovou branku v plzeňském dresu. V následující minutě už se nicméně znovu radovali domácí, svou druhou branku vstřelil útočník Ondřej Beránek. Pomyslný hřebíček do rakve přidal ještě ve druhé periodě Eirik Salsten, který se štěstím zužitkoval nařízené trestné střílení.

Ve třetí třetině mohl snížit plzeňský Olivier Archambault, jeho projektil ovšem svůj cíl nenašel. Tarmo Reuanen se pro změnu snažil nachytat Malíka střelou na bližší tyč, tu si nicméně svědomitě pohlídal. Nedlouho poté útočil na hattrick Ondřej Beránek, jeho pokus z mezikruží avšak skončil jen v připravené lapačce plzeňského maskovaného muže. Utkání pomalu směřovalo ke svému konci, před více než pěti tisícovkami diváků se pokoušel ještě vstřelit branku Tim Söderlund, hrací předmět ale skončil jen na brankové konstrukci. Škoda Plzeň prohrála na ledě Karlových Varů 1:6.