Derby opět pro Plzeň. Obrat řídila dvojice Rob, Gulaš

Od - pátek, 15. listopad 2019 21:17
gulas, hokej Ilustrační foto: HC Škoda Plzeň

Hokejisté Plzně zvítězili v 18. kole v západočeském derby doma nad Karlovými Vary 4:3. Západočeši přitom museli obracet nepříznivý stav 1:3. Pak se ovšem dvakrát prosadil Luboš Rob a jednou Milan Gulaš.

Utkání mělo od začátku pořádný spát. Ve 2. minutě hráli hosté přesilovku a na Koblasu čekala poloprázdná branka. Frodl se ale bleskurychle přesunul a zmařil karlovarskému hráči radost. Pak dostali možnost přesilovky i domácí, téměř celé dvě minuty elitní letka kolem Milana Gulaše ždímala hosty ve vlastním pásmu, jenže bez úspěchu. Až po návratu vyloučeného Kubalíka se z nenápadné akce skóre měnilo. Vojtěch Budík nahodil puk od mantinelu a Novotný přes clonícího Kantnera nic neviděl. Od té chvíli bylo na ledě jen jedno mužstvo, indiáni tlačili, další gól už ale přidat do přestávky nedokázali.

Ve 24. minutě se Energii podařilo vyrovnat. Po šťastném odrazu se dostal puk ke Skuhravému, a ten pohotově zametl puk mezi betony Frodla. Plzeň se ihned pokoušela o odpověď, hodně střel ale šlo mimo a zbytek pochytal Novotný. Ve 28. minutě Němec zachyboval při rozehrávce a Mikuš trefil přesně nad Frodlovo rameno. Přestože se hrálo téměř neustále před Novotným, Plzeň nevyužila i ty největší šance. Ve 35. minutě se tak zase radovali hosté, puk za Frodla dotlačil Raška. O dvě minuty Škodovka přispěchala s odpovědí. Luboš Rob se v přesilovce nerozpakoval a tvrdou ranou po ledě propálil Novotného.

Kdo ve třetí části očekával velký nápor domácích, musel být zklamán. Naopak to byla Energie, která byla mnohem nebezpečnějším týmem. Ve 45. minutě stálo při Plzni štěstí, když Flek v zakončení zlomil hůl. O čtyři minuty později zase zachránil Škodovku Frodl proti střele Beránka.  Indiáni se před Novotného dostali až v polovině třetiny, Vráblík však napálil jen tyč. Plzeň se trápila, dlouho nevěděla, kudy kam. Až vzal na sebe zodpovědnost ten nejpovolanější. Milan Gulaš si udělal místo a bekhendem v 52. minutě srovnal. V čase 56:10 domácí dokonali obrat. Gulaš se tentokrát proměnil v nahrávače a Luboš Rob druhým přesilovkovým gólem poslal Škodovku do vedení. V 59. minutě byli hosté blízko vyrovnání, Grígerova teč ovšem skončila pouze na tyči. Plzeň tak opět potvrdila, že se jí v derby daří a získala důležité tři body.

Ladislav Čihák, trenér Plzně: "Měli jsme dobrý vstup do zápasu, dali gól. První třetina nebyla špatná. Po našich chybách jsme pak ale inkasovali tři branky z nedůrazu. Naše lehkovážnost nás málem stála zápas. Výsledek 3:2 byl pro nás po dvou třetinách zlatý. Pak tým ukázal charakter, pomohli jsme si přesilovými hrami. Jsme za to strašně moc rádi, pro nás jsou to cenné tři body na to, v jakém jsme stavu."