Déšť zhatil plány na dokončení. Otevření pumtracku se přesouvá

Zveřejněno v Z Plzně
Od - čtvrtek, 9. červen 2022 08:36
Déšť zhatil plány na dokončení. Otevření pumtracku se přesouvá Foto: ÚMO Plzeň 1

Kvůli deštivému počasí, které panuje v posledních dnech, nestihne stavební firma dokončit v termínu pumptrackovou dráhu, která vyrůstá v Bolevci za konečnou tramvaje číslo 1. Slavnostní otevření, které se mělo konat tuto sobotu, tak bylo přesunuto na sobotu 3. září.  

„Plánovanou akci jsme zrušili zejména s ohledem na deštivé počasí, kdy hrozilo, že se tam všichni budeme brodit v bahně. Nikdo z nás také nechce hazardovat s bezpečností návštěvníků. Stavba měla být v druhém červnovém týdnu dokončena, nicméně se zhotovitelem jsme se dohodli na dalších pracích, které vylepší uživatelský standard a následnou údržbu na sportovišti,“ uvedla starostka prvního městského obvodu Helena Řežábová.

„Pumptrack dokončíme a uvedeme do užívání v co nejbližším možném termínu, předpokládáme, že to bude v polovině července. Zářijový termín slavnostního otevření jsme vybírali s ohledem na to, aby měli čas nejen samotní účinkující, ale aby i děti byly zpátky z prázdnin a mohly si ten den užít,“ podotkla starostka. 

Program slavnostního otevření zůstává stejný, jako bylo původně plánováno. V sobotu 3. září od 13 hodin se lidé mohou těšit na bike & skate show, jízdu na pumptracku s instruktorem nebo servis kol zdarma.

Asfaltovou dráhu pro kola a koloběžky tvoří dva vzájemně propojené okruhy s vlnkami a klopenkami. Velký okruh je dlouhý 188 metrů, má 9 klopených zatáček, 30 vln a 2 skoky, menší okruh, který je určený hlavně těm mladším, má 47 metrů, 3 klopené zatáčky a 8 vln. „V nejužším místě má pás 1,8 metru, v nejširším 2,5 metru,“ uvedla vedoucí Odboru investic a majetku ÚMO Plzeň 1 Andrea Šlechtová. Dráha je v nejvyšším bodě 1,2 metru nad terénem.

O výstavbě pumptrackové dráhy v Bolevci se začalo nahlas hovořit v roce 2019. S nápadem tehdy přišli dva sportovně založení zastupitelé. „Následně jsme se jeli podívat na asfaltový pumptrack do Břas, který se nám moc líbil. Návrh poté schválilo zastupitelstvo a myšlenka začínala získávat reálnější obrysy,“ uvedla již dříve starostka.

Pumptrack si vyžádá investici za více než 2,5 milionu korun, které jdou z rozpočtu městského obvodu Plzeň 1.