Dezinfekce, rozestupy i omezený počet návštěvníků. Městské bazény se chystají na otevření

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - středa, 2. prosinec 2020 13:19
bazén slovany foto: M. Osvaldová

Plavecké areály na Slovanech a na Lochotíně budou od pátku 4. prosince opět otevřeny pro veřejnost po téměř dvouměsíční pauze, kterou si vyžádala protiepidemická omezení. Podmínkou je dodržování nařízených hygienických opatření, k nimž patří mimo jiné dezinfekce, povinné rozestupy i omezení počtu lidí na metry čtverečné. Platnost všech permanentek a již zakoupených vstupenek bude automaticky prodloužena do 31. března 2021.

„V areálu na Slovanech bude počet návštěvníků omezen na 267 lidí ve stejný okamžik, na Lochotíně na 68. Na Slovanech budou v provozu vířivky, tobogan, nové brouzdaliště i sauna.  Relaxační bazén je zatím kvůli stavebním úpravám zavřený, otevřen bude od 15. prosince, “ uvedl ředitel bazénu Tomáš Kotora. Doplnil, že na Slovanech bude hlídat počet návštěvníků nový čipový systém a aktuální počty budou na TV v recepci bazénu. Rozběhnou se i plavecké kurzy ve speciálním režimu.

Na Lochotíně se opět otevřou pohybové kurzy v tělocvičně za podmínky, že v nich bude maximálně devět účastníků. Sauna otevřená nebude, protože zde nelze dodržet podmínku přítomnosti jednoho návštěvníka na 15 metrů čtverečných.