×

Varování

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 9969

V Klatovské nemocnici postaví Plzeňský kraj nový pavilon pro dialýzu

Zveřejněno v Z regionu
Od - úterý, 1. březen 2022 10:17
V Klatovské nemocnici postaví Plzeňský kraj nový pavilon pro dialýzu Foto: Plzeňský kraj

V Klatovské nemocnici vyroste dvoupodlažní pavilon pro dialyzační centrum. Díky stavbě za víc než 62 milionů korun včetně DPH se zvýší kapacita pro dialýzu pacientů s vážným onemocněním ledvin. Vyhlášení zadávacího řízení podlimitní veřejné zakázky na stavební práce schválili krajští radní.

IMG 20220228 WA0000„Plzeňský kraj je na financování stavby po vysoutěžení zhotovitele připraven. Pro letošní rok svým dnešním rozhodnutím schválil finanční prostředky ve výši 43,5 milionu korun pro financování této stavby v letošním roce,“ uvedl náměstek pro oblast ekonomiky, investic a majetku Roman Zarzycký.

Nová dialyzační jednotka bude postavena na místě téměř nevyužívané technické budovy v sousedství monobloku, kde se nevyužívá spalovna odpadu a garáže. Součástí výstavby je částečná demolice tohoto objektu. Přestavbou vznikne nový dvoupodlažní pavilon. Stavba by měla být dokončena v roce 2023.

Předpokládané náklady na přístavbu nové dialyalizační jednotky činí 62,15 milionu korun včetně DPH. Z toho by měly práce související s výstavbou představovat 60,4 milionů korun a související práce na projektové dokumentaci, autorském dozoru, technickém dozoru stavebníka a koordinátora bezpečnosti celkem 1,7. milionů korun.