Od - čtvrtek, 8. září 2022 19:55
Dobře rozehraný zápas se špatným koncem. Generálka na extraligu hokejistům Plzně nevyšla Foto: HC Škoda Plzeň

Osm vteřin chybělo hokejistům Škody Plzeň, aby generálku na nadcházející sezónu extraligy proti Mladé Boleslavi zvládli vítězně. Na branku Sebastiána Maláta odpověděl v čase 59:52 vyrovnávací trefou Šťastný, v prodloužení pak rozhodl o výhře Středočechů v přesilové hře 4 na 3 Äberg.

První šanci měli domácí, proti Bittenovi ale podržel Mladou Boleslav Novotný. Poté měli velkou příležitost Středočeši, když Svoboda při rozehrávce trefil napadajícího Äberga. Plzeňští mohli být rádi, že hostující hráč minul. Svoboda svoji chybu následně odčinil výborným zákrokem proti Šťastnému. A protože skóre nezměnili ani Blomstrand s Bittenem, šlo se do kabin za bezbrankového stavu.

Prostřední část načal svoji šancí Rekonen, ale z pravého kruhu mířil až příliš přesně - do tyče. Na výborně chytajícího Novotného pak nevyzrál Meyer ani Schleiss. Paradoxně se tak ujala hodně nenápadná akce. Přihrávku Sebastiána Maláta si hosté nešťlastně srazili do vlastní branky.

Ve třetí třetině se diváci dočkali boxerské vložky, když Jánošík vyzval na souboj Adama Dvořáka. Rozhodnutí měl vzápětí na holi plzeňský Sedlák, v úniku ale na Novotného nevyzrál. Dvě minuty před třetí sirénou ještě Mladá Boleslav odvolala gólmana a v čase 59:52 dosáhla na vyrovnání zásluhou tvrdé rány Davida Šťastného. Definitivní rozhodnutí tak přineslo prodloužení, které ukončil v přesilové hře 4 na 3 Pontus Äberg.