Zbrojnice už dosloužila. Dobrovolní hasiči ze Skvrňan se teď dočkají nové!

Zveřejněno v Aktuálně
Od - pátek, 31. březen 2023 10:41
Zbrojnice už dosloužila. Dobrovolní hasiči ze Skvrňan se teď dočkají nové! Foto: ÚMO Plzeň 3

Na lepší zázemí čekají dobrovolní hasiči ze Skvrňan už celých dvacet let. Současná hasičská zbrojnice už jim prostorově dávno nestačí, navíc vyžaduje minimálně celou řadu oprav. Teď se konečně dočkali. Rekonstrukce a rozšíření staré hasičárny začne v květnu. Stavba by měla být hotova v podzimních měsících letošního roku.

Rekonstrukce vyřeší nejen nedostatek místa pro umístění a údržbu techniky, ale také technickou zastaralost budovy. Dojde k rozšíření garážových stání, dílenských prostor a sanací suterénu vznikne zcela nový šatnový blok včetně sociálního zázemí a prostoru pro kondiční cvičení.

„Všichni dobrovolní hasiči jsou obrovskou pomocí a přínosem pro celé město Plzeň jeho obyvatele. Naše skvrňanská jednotka je zařazena v kategorii JPO 3, tedy se jedná o větší jednotku, na kterou jsou kladené přísnější nároky a která dlouhodobě funguje na dobré úrovni, proto jim chceme zajistit důstojné zázemí a lepší podmínky pro jejich činnost. Myslím, že si to skutečně zaslouží,“ míní starosta MO Plzeň 3 David Procházka.

Jednotka sboru dobrovolných hasičů Skvrňany rekonstrukci samozřejmě vítá. „Už se tam prostě nevejdeme, prostory jsou nedostačující a zastaralé. Nemáme se pořádně ani kde převléknout, takže se na větší a modernější zázemí velmi těšíme,“ prozradil velitel jednotky Vlastimil Malina. Od rekonstrukce si hasiči slibují i větší zájem nových členů, některé mladé dobrovolné hasiče totiž současný stav dokázal odradit. I po dobu rekonstrukce budou skvrňanští hasiči stále akce schopní, přesunou se do náhradních prozatímních prostor. „My tu činnost nemůžeme zastavit, to ani nejde,“ vysvětluje Malina.

V tomto týdnu podepsal první místostarosta Pavel Šrámek za třetí městský obvod smlouvu s firmou, která bude stavební práce provádět. „Stavba a přestavba vyjde na zhruba dvacet milionů korun s tím, že 7,5 milionu uhradí dotace,“ uvedl Pavel Šrámek.