Dočkali se. Hokejisté se vrátili do haly. Radost, úleva, hodnotí kapitán

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - středa, 4. listopad 2020 15:19
TUR_1006 foto: HC Škoda Plzeň

Po dlouhých třech týdnech opět vyjeli hokejisté Škody Plzeň na led ve své domovské aréně. Kvůli vládním nařízením museli také indiáni využívat pouze venkovních prostorů, za vděk tak museli vzít například lední ploše v Dobříši. "Úleva to je velká. Nejenom pro nás, ale vlastně pro všechny mančafty v extralize, stejně tak i pro profíky z ostatních sportovních odvětví. Jsme rádi, že se všechno zase rozjede, i když to teď bude asi trošku náročnější," prohlásil plzeňský kapitán Milan Gulaš.

Foto: HC Škoda Plzeň

„Tréninků, které bychom potřebovali na udržení extraligové formy, nebylo tolik, ale na to se teď nechceme koukat, protože máme radost, že nám vše zase povolili. Všichni si samozřejmě uvědomujeme, že situace ve všech odvětvích je složitá, lidé mají problémy. Já osobně jsem ale také rád, že se vrátí nějaká zábava pro diváky alespoň skrze televizi," uvedl Gulaš.

Stejně jako některé další týmy, i indiáni vzali za vděk možnosti obout brusle alespoň na venkovním stadionu v Dobříši "Bylo to příjemné, jednalo se o takový návrat do mládežnických let. Tohle jsem zažil, když jsem vyrůstal, třeba na otevřeném stadionu v Českém Krumlově. Byla to příjemná vzpomínka na tuto dobu, pod otevřeným nebem to mělo něco do sebe. My jsme si samozřejmě hlavně nemohli vybírat, byli jsme rádi, že nějaký led je pro nás k dispozici. I tři tréninky týdně pro nás byly skvělé, to jsme určitě kvitovali," prohlásil kapitán.

Gulaš také přiznal, že byl v průběhu posledních dní hodně v kontaktu i s hráči z jiných týmů. Všichni kapitáni extraligových mužstev v minulém týdnu zaslali vládě České republiky dopis s prosbou o opětovném povolení profesionálních sportů. „Kapitáni ze všech kabin, jsme byli v kontaktu, dá se říct, každý den. Situaci jsme řešili. Nakonec jedinou možností bylo, že kontaktujeme vládu, že sepíšeme dopis, jako to udělali fotbalisté. Je otázka, jestli to pomohlo. Už jsme měli opět hrát, nicméně vzhledem k okolnostem, které se ve vládě staly, se vše zastavilo. Musím říct, že nový ministr zdravotnictví to vyřešil docela rychle. Dostali jsme nějaké podmínky, které se ještě budou upřesňovat," prozradil.

Pokud všechno vyjde podle očekávání, první duel čeká na svěřence Ladislava Čiháka už v sobotu proti Litvínovu. "Do zápasu půjdeme jako vždycky. Trenéři nám dají nějaké noty, pojedeme tak, jak řeknou. Věřím tomu, že utkání zvládneme. Když k němu přistoupíme správně, mohl by to pro nás být úspěšný den, " dodal Gulaš.