×

Varování

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 10019

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 10008

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 9995

Ranní peklo. Doprava ze Skvrňan do centra zkolabovala!

Zveřejněno v Z Plzně
Od - pondělí, 31. říjen 2022 12:05
Ranní peklo. Doprava ze Skvrňan do centra zkolabovala! Ilustrační. Foto: Zak TV

Dlouhé kolony a nervy řidičů na pochodu. Tak to v pondělí ráno vypadalo na cestě ze zadních Skvrňan a z Křimic ve směru do centra. Doprava v západní části Plzně doslova zkolabovala poté, co došlo k uzavření části křižovatky Křimická x Vejprnická.

Pozdní příjezdy do práce, k doktoru, ale třeba i do školy. Přesně tohle zažili dnes ráno Plzeňané mířící ze Skvrňan či od Křimic do centra města. Dopravu totiž zcela ochromila naplánovaná uzavírka křižovatky Vejprnická x Křimická v souvislosti s opravou tamní tramvajové trati. A protože kvůli tomu jezdí místo tramvají výlukové autobusy, komplikace zažili cestující městskou hromadnou dopravou.

Aby toho nebylo málo, je navíc uzavírka v souběhu s úplnou uzavírkou další „výpadovky“ z Plzně západním směrem v Radčicích, což situaci ještě výrazně zhoršuje. „Omlouvám se všem, kteří se dnes zpozdili vinou rozsáhlého dopravního kolapsu v západní části Plzně,“ uvedl na sociálních sítích náměstek pro dopravu a životní prostředí Aleš Tolar.

Částečná uzavírka křižovatky potrvá až do pátku 4. listopadu. Tolar tak přiznal, že chce "průšvih hasit". Svolal jsem ještě dnes jednání všech zainteresovaných účastníků, policie, PMDP, odboru dopravy, koordinátora uzavírek, Správy veřejného statku a dalších a budeme hledat cestu, jak v dalších dnech dopady na dopravu ve městě zmírnit,“ doplnil.