Dorazí předčasné léto? Meteorologové zveřejnili předpověď na konec května i červen

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - neděle, 24. květen 2020 09:42

Žádné na tuto dobu neobvykle vysoké teploty meteorologové v dalších týdnech nečekají. Zejména konec května má být chladnější, dočkáme se také dešťových přeháněk. 

Tento týden očekávají meteorologové relativně chladný. Nejnižší teploty se budou pohybovat od 10 do 4 °C. Maximální teploty většinou nepřesáhnou 20 °C, v závěru týdne jen lehce překročí tuto hranici.

V druhém předpovědním týdnu se teploty mírně zvýší." Až do konce druhé červnové dekády se očekává, že se týdenní teploty budou udržovat na spodní hranici dlouhodobého normálu, přičemž bude docházet ke střídání teplejších a chladnějších období," podotkl Český hydrometeorologický ústav.

Celkově období od 25. května do 21. června by jako celek mělo skončit teplotně slabě pod nebo v normálu. "Týdenní srážkové úhrny v následujícím období by se měly pohybovat kolem dlouhodobého normálu, přičemž taktéž může docházet ke střídání suchých a vlhkých několikadenních období. Celkově bude období od 25. května do konce druhé červnové dekády srážkově v normálu," dodali meteorologové.