Drama v plzeňské školce. Dívka se na hřišti píchla o pohozenou injekční stříkačku!

Zveřejněno v Krimi západ
Od - čtvrtek, 13. duben 2023 17:40
Drama v plzeňské školce. Dívka se na hřišti píchla o pohozenou injekční stříkačku! ilustrační. foto: pixabay

Malá dívenka se při hře na zahradě 22. mateřské školy v Plzni na Borech poranila o injekční stříkačku. Tu tam pravděpodobně někdo pohodil přes plot. Informaci nám potvrdila mluvčí centrálního obvodu, pod nějž zařízení patří, Michaela Adámková. 

"Ve čtvrtek v dopoledních hodinách vyjížděli strážníci Městské policie Plzeň do 22. mateřské školy v Mánesově ulici na Borech na zavolání ředitelky předškolního zařízení. Dívka, která si na zahradě hrála se svými vrstevníky, se při hře poranila o injekční stříkačku. Ta se do areálu zahrady dostala pravděpodobně přehozením přes plot. Ředitelka školky kontaktovala zákonného zástupce dívenky, který s ní na vlastní žádost sám zajel k lékaři," uvedla mluvčí centrálního obvodu Michaela Adámková.

Vedení třetího plzeňského obvodu okamžitě rozhodlo o několika opatřeních. "Do 19. května se bude měnit písek ve všech mateřských školách v našem obvodu. Hned jsme také objednali službu detekce kovů i v areálech všech našich mateřských školek a zároveň jsme se s Městskou policií domluvili na častějším monitorování školek a jejich okolí. Budu také apelovat na všechny učitelky, aby hrací prostor vždy před tím, než do něj přijdou děti, zkontrolovaly," doplnil první místostarosta obvodu Pavel Šrámek.