Druhou výhru indiáni nepřidali. Hokejisté podlehli Českým Budějovicím

Od - úterý, 11. srpen 2020 22:07
hokej ilustrační foto: HC Škoda Plzeň

Po výhře na Spartě hokejisté Škody Plzeň další zápas Generali Česká Cupu nezvládli. Na ledě Motoru České Budějovice prohráli 2:4. Indiáni přitom vedli ve 36. minutě po gólech Tomáše Mertla a Petra Kodýtka 2:1, domácí pak ale duel třemi góly otočili.

Jako první zahrozil v utkání Pour, který obdržel příhru od zadního mantinelu před branku, Strmeň vyrazil. Gólman Jihočechů se činil i po chvilce, když přečíslení dvou na jednoho táhl Musil. Na druhé straně už už překonal Pavláta dorážkou Voženílek, svému brankáři pomohli spoluhráči. Západočeši poté tlačili během dvou po sobě rychle jdoucích početních výhod, avšak Musil tečoval na brankovišti jen do připraveného muže s maskou Motoru, Kodýtek zase z dobré pozice orazítkoval tyč. A tak přišel trest. Skóre úvodní třetiny udal jedinou brankou Zdeněk Doležal, který obdržel příhru mezi kruhy z pravého rohu a zamířil přesně k levé tyči.

Úvod prostředního dějství se nesl ve znamení tečí. Nejprve takto neuspěl Gulaš, po chvilce podobným zakončením ztroskotal na lapačce Pavláta Gilbert. V polovině utkání se před Strmeněm zjevil Kantner, ještě stihl udělal kličku do forhendu, avšak zastavil ho beton. Udeřila až osvědčená souhra dvou nerozlučných parťáků. Milan Gulaš dlouho míchal s kotoučem na levé straně, až se mezi kruhy zjevil osamocený Tomáš Mertl, který z první nezaváhal. Za necelé dvě minuty navíc prostrčil Jakub Pour od levého mantinelu na kruh Petru Kodýtkovi, jenž dokonal obrat zakončením ke vzdálenější tyči. O druhé přestávce se ovšem do kabin šlo ale přeci jenom za nerozhodnutého stavu. Zasloužil se o to Václav Karabáček, jehož ránu z mezikruží Pavlát pouze vyrazil, Mertl puk promáchl a českobudějovický hráč černý nesmysl doklepl do sítě.

Stejný hráč zahrozil v dobré pozici i na začátku poslední periody, tento souboj ovšem ovládl gólman indiánů. Poté se hnal do přečíslení dva na jednoho Straka, přihrávka však byla o kousek rychlejší. Neuspěl ani Beránek, ke kterému se odrazil touš od zadního mantinelu, minul totiž poloodkrytou klec. Až v polovině dvacetiminutovky si vzali Jihočeši vedení zpět. Matěj Toman v přečíslení předložil Lytvynovovi, který sice minul, černý nesmysl se ovšem odrazil přímo k asistentovi, který již rozvlnil síť. Srovnání měl na holi v úniku v oslabení Kantner, svižná střela ale zamířila mimo. Domácí otočili hru, Zdeněk Doležal dostal ideální pas na osu hřiště a zamířil nemilosrdně. V závěru utkání ještě z první z levého kruhu pálil Gulaš, Strmeň dokázal vyrazit. Indiáni se tak domů po dvojutkání na ledech soupeřů vracejí se dvěma body, nyní se dvakrát představí před svými fanoušky.