Dvě využité přesilovky zajistily Škodovce důležitou výhru

Od - úterý, 1. únor 2022 19:30
Dvě využité přesilovky zajistily Škodovce důležitou výhru Foto: HC Škoda Plzeň

Hokejisté Plzně potvrdili vzrůstající formu. Ve 48. kole porazili na domácím ledě Olomouc 2:1. Obě branky dali Západočeši v přesilových hrách, nejprve se prosadil Tomáš Mertl, vítěznou trefu nakonec zaznamenal Gustaf Thorell.

Plzeň měla od úvodu zápasu herní převahu a ve třetí minutě si vypracovala také první velkou příležitost. Budíkovu ránu od modré ještě dorážel Bulíř, Konrád se na brankovišti roztáhl a dokázal zabránit nejhoršímu. Ojedinělou příležitost hostů měl v 5. minutě Navrátil, lapačka Pavláta ale útočníkovi Mory radost zkazila.  Pak už se hrálo téměř pouze na jednu branku. Tlak indiánů vyvrcholil v 16. minutě, kdy přesilovou hru využil střelou na bližší tyč Tomáš Mertl.

Ve druhé třetině Olomouc vyrovnala hru a nakonec i skóre. Ve 28. minutě se šťastně trefil Burian. Puk se po jeho střele doslova dokutálel za brankovou čáru. Hned za další dvě minuty si mohli vzít indiáni vedení zpět. Malátova tvrdá rána ale cíl minula. Plzeň si tak na gól počkala do 35. minuty. Výbornou přesilovkovou kombinaci Blomstranda a Bulíře zakončil přesnou střelou Gustaf Thorell.

Hned po několika vteřinách třetí části mohl Škodovku uklidnit Lang, střelou z první ovšem minul. Další velké příležitosti indiánů měli Kodýtek, Schleiss či Čerešňák, Konrád ale držel naděje hostů. Plzeňští naprosto spolehlivě bránili, až v 56. minutě se po chybě domácí obrany dostal do obrovské příležitosti Olesz. Necelé dvě minuty před koncem mohl jistit výhru indiánů ještě Bulíř a Škodovka se ještě o výhru strachovala, nakonec ale obrana v čele s vynikajícím Pavlátem odolala.

Václav Baďouček, trenér HC Škoda Plzeň: "Utkání se odvíjelo tak, jak jsme očekávali. Urputné, těžké, rozhodly přesilovky, kde jsme byli dvakrát úspěšní. To bylo v tom utkání rozhodující. Chci klukům poděkovat, bylo to náročné. Jsem rád, že jsme potvrdili tři body z Třince."