Dvougólové vedení a pak propadák. Hokejisté Plzně prohráli derby

Od - pátek, 19. únor 2021 21:35
hokej, frodl Foto: HC Škoda Plzeň

Hokejisté Škody Plzeň prohráli ve 46. kole extraligy v západočeském derby na ledě Karlových Varů 2:4. Indiáni přitom ve 26. minutě a brankách Straky s Malátem vedli 2:0, domácí ale čtyřmi góly ještě ve druhé třetině zápas otočili.

Jako první zahrozil v utkání exindián Pulpán, pokus z levého kruhu jen těsně minul zařízení. Po chvilce to hned třikrát zkoušel Flek, avšak Frodl byl k nepřekonání. Poté velké gesto fair-play předvedl Jakub Pour, jenž odvolal odpískaný faul na svou osobu pro Plutnara. A poté platilo otřepané: "Nedáš - dostaneš." Petr Straka šikovně schoval svou střelu k bližší tyči z levého kruhu přes klubko hráčů před sebou. Navýšit náskok svých barev mohl ještě před přestávkou Pour, jenže osamocený z mezikruží minul.

Prostřední periodu odšpuntoval svou dělovkou Suchý, ta rozezvučela brankovou konstrukci. Po chvilce se ale již modrobílí radovali. Kodýtek v situaci dvou na jednoho předal  Sebastiánu Malátovi, který před Novotným ještě stihl kličku do bekhendu a rozvlnil síť. Jenže za necelou minutu Tomáš Vildumetz hledal před brankou zpoza ní spoluhráče a ve snaze tomu zamezit si smolně Frodl touš srazil do vlastní klece. Šťastný moment Energii nabudil a brzy přišlo i srovnání. Václav Skuhravý se ocitl za domácí obranou a udeřil svižnou střelou do pravého horního růžku. Kapitán domácích, který se dosud v extralize prosadil pouze třikrát, brzy i dokonal obrat v derby, když v přesilové hře ranou z pravého kruhu donutil hosty střídat gólmany. Jenže ani to nepomohlo, hořkou třetinu si modrobílí vypili až do dna, když na 4:2 zvýšil svým stým zásahem v barvách Karlových Varů zblízka Jakub Flek.

Poslední dvacetiminutovku načal Budík z mezikruží, snížení nenastalo. Na druhé straně měl tutovku na holi Kohout, avšak Pavlát dokázal zakročit i vleže. Muž s maskou Škody se musel činit i vzápětí, když se před ním zjevil Weinhold. To na druhé straně zase až příliš přesně mířil Pour, podruhé v utkání Novotnému pomohla branková konstrukce. Po chvilce pálil z mezikruží Kohout, i on na strážce svatyně soupeře nevyzrál. V závěru ještě indiáni zkusili hru bez brankáře, ale nic to již nezměnilo na tom, že v tomto týdnu i třetí venkovní utkání po nadějném průběhu ztrácejí.