Epidemiologická situace je v kraji poměrně klidná, daří se dobře trasovat, hodnotí hygienici

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - středa, 9. září 2020 18:18
CDC koronavirus ilustrační, pixabay

Jako poměrně klidnou hodnotí epidemiologickou situaci hygienici v kraji. K operativní schůzce se ve středu sešel Krizový štáb Plzeňského kraje na základě zhoršující se epidemiologické  situace v zemi.

Podle hygieniků nebylo v Plzeňském kraji zaznamenáno komunitní šíření koronaviru a daří se úspěšně dohledávat kontakty nakažených osob. Přesto je potřeba být připraveni a mít předběžně nachystaná případná mimořádná opatření. Vše se bude řídit podle „semaforu“, který aktualizuje ministerstvo zdravotnictví. Vyjma lokality Nová Ves, kde Krajská hygienická stanice vydala mimořádné opatření, není v kraji jiná lokalita se zvýšeným počtem nemocných. Zástupci hygieniků také potvrdili, že nejhorší situace je v Plzni, naopak nejlépe si vede Domažlicko, Tachovsko a Klatovsko.

Dalším tématem setkání bylo případné navýšení počtu odběrových míst, která nyní fungují ve Fakultní nemocnici v Plzni, v Klatovské nemocnici a v Bioptické laboratoři v Plzni. Pokud by vznikla potřeba počet navýšit, je kraj schopen ve spolupráci s nemocnicemi a hasiči do dvou dnů odběrové místo vybudovat. Nadále funguje také odběrová sanita.