Exhibice. Fotbalisté Plzně i díky Čermákově hattricku rozdrtili Mladou Boleslav

Od - sobota, 30. květen 2020 21:49
viktoria, fotbal ilustrační foto: FCVP

Naprosto jednoznačný průběh a odpovídající výsledek. Fotbalisté Viktorie Plzeň ve 26. kole Fortuna:Ligy rozdrtili Mladou Boleslav 7:1. O své výhře rozhodli Západočeši už v první půli, kterou vyhráli 4:0. Hattrick zaznamenal Aleš Čermák, další góly přidali Milan Havel, Jean David Beaguel,  Tomáš Chorý a Ondřej Mihálik. Za hosty se prosadil v 82. minutě z penalty Klíma.

Oproti vítěznému duelu na Spartě udělal kouč Gula dvě změny. A obě vynucené. Krajní stopeři Řezník s Limberským se v něm vykartovali. Do základní sestavy se tak vešel Milan Havel a Jan Kopic. A právě druhý jmenovaný měl první velkou šanci zápasu. Z ideální pozice ale vyprášil jen Šedovi rukavice. Plzeňané ale pokračovali v tlaku a v 9. minutě se dočkali. Beauguel zády k brance sklepl míč k Aleši Čermákovi, a ten poslal míč neomylně k tyči. O pět minut později si domácí pohráli s obranou hostů tak, že se Kalvach octl tváří v tvář Šedovi. Brankář Středočechů byl ale včas na zemi a tutovku plzeňského záložníka zmařil. V 19. minutě se zase Šeda vytáhl proti hlavičkujícímu Havlovi. Za další čtyři minuty už hosty nezachránilo nic. Aleš Čermák zužitkoval skvělou přihrávku Kayamby. Ve 27. minutě už to mohlo být 3:0, kdyby Kopic nezamířil pouze do tyče. O chvíli později už se Viktoriáni radovali. Jean-David Beauguel uklidil do sítě vyražený míč po střele Kayamby. A aby toho nebylo málo, ve 43. minutě zasadil Mladé Boleslavi čtvrtý úder Milan Havel, jehož střelu si Šeda ztečoval přesně pod břevno.

Na začátku druhé půle se hosté osmělili, jejich snaha ale brzy dostala další trhlinu. Beauguel pohodlně odcentroval a nikým nerušený Aleš Čermák završil v 52. minutě svůj hattrick. Ani to Viktorii nestačilo a za další čtyři minuty střídající Tomáš Chorý zvýšil už na 6:0. V 80. minutě stejný hráč přesprintoval u lajny svého protihráče a Ondřej Mihálik donutil Šedu lovit míč z branky posedmé. O dvě minuty později se hosté přecijen dočkali. Po faulu v pokutovém území proměnil penaltu Klíma. Na víc už se ale nezmohli.