Fotbal má zelenou. Režim testování se ale ještě zpřísnil

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pátek, 6. listopad 2020 11:53
viktoria, fotbal Foto: FCVP

Ligová fotbalová asociace získala v pátek dopoledne od Ministerstva zdravotnictví definitivní svolení ke znovu obnovení obou nejvyšších soutěží již o nadcházejícím víkendu. Za velmi striktních podmínek se může již v pátek zápasem Jablonce proti Brnu rozehrát FORTUNA:LIGA a během dalších dní potom na něj naváží další duely sedmého kola nejen nejvyšší soutěže, ale i FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Viktorii Plzeň čeká v neděli ostrý restart v podobě domácího duelu se Spartou (18:15).

Ligová fotbalová asociace velmi stála o možnost rozjet sezónu po nucené měsíční pauze ještě před reprezentační přestávkou. „Jednání se zástupci Ministerstva zdravotnictví a s hlavní hygieničkou byla konstruktivní a jsem rád, že jsme našli řešení, za kterých jsme schopni se znovu vrátit k mistrovským zápasům,“ řekl Dušan Svoboda, předseda Ligového výboru LFA.

V nové verzi Protokolu opatření se bude mimo jiné hovořit o povinnosti testování nejdříve 48 hodin před výkopem metodou PCR. „Je to kratší doba, než kterou jsme aplikovali v předchozích obdobích, a především hostujícím týmům to může způsobit logistické potíže. Přesto ale věřím, že i toto kluby zvládnou. Jsme především rádi, že můžeme po měsíci znovu hrát zápasy, za což patří velký dík paní hlavní hygieničce, panu ministrovi i všem osobám na Ministerstvu zdravotnictví, které se na povolení pro fotbal podílely,“ dodal Svoboda.

Plzeňané: Pauza byla dlouhá

"Pauza byla dlouhá. Celý rok je hodně specifický a jsme rádi za každý zápas. Navíc je to jeden z největších zápasů, které se u nás hrají," ulevilo se před duelem se Spartou plzeňskému obránci Davidu Limberskému. Podobně hovořil i trenér Adrián Guľa. „Na restart se velmi těšíme. Obzvlášť to, že hrajeme doma po delší pauze a ještě k tomu se Spartou. Věřím, že budeme kvalitně připraveni a vyhrajeme. Jsme si vědomi toho, že zápasovou zátěž velmi těžce nahradíte. Ale kluci v procesu vypadají velmi zajímavě," dodal slovenský trenér.