Od - sobota, 13. srpen 2022 20:55
Fotbalisté Plzně udolali oslabený Hradec Králové. O vítězství rozhodli až v závěru Foto: FCVP

Fotbalisté Viktorie Plzeň zdolali v zápase třetího kola Fortuna:Ligy hraném v Mladé Boleslavi po velkém boji Hradec Králové 2:1. Západočechy poslal do vedení Tomáš Chorý, těsně před koncem poločasu srovnal Kubala. Rozhodnutí nakonec přinesla 84. minuta a trefa střídajícího Václava Pilaře.

Úvodní část hry byla spíše poklidná. Do první velké šance se dostali votroci, ale jistý Jindřich Staněk si poradil jak se střelou Filipa Kubaly, tak s okamžitou dorážkou Adama Vlkanovy. Po půl hodině šli domácí do deseti, Vojtěch Smrž nedovoleně zastavil unikajícího Tomáše Chorého a viděl přímo červenou kartu. Výhodu jednoho muže v poli červenomodří využili o deset minut později, Modou Ndiaye vyslal parádní centr na hlavu Tomáše Chorého a Viktorka šla do vedení. To však nevydrželo dlouho, do pár minut Hradec vyrovnal, když ubala ztečoval Vlkanův nastřelený balon do vápna a stanovil tak poločasové skóre na 1:1.

Západočeši si hned začátkem druhé půle mohli vzít ztracené vedení zpět, ale nejprve střelu Aleše Čermáka pohotově vyrazil Michal Reichl a za pár minut zase Jhon Mosquera z dobré pozice minul pravou tyč. Velká šance byla k vidění také na druhé straně, Staňkovi po standardní situaci vypadl balon a Matěj Ryneš následně přestřelil odkrytou bránu. Pár minut před koncem se viktoriáni dočkali kýženého gólu, Jan Kopic ve vápně vymotal obranu Hradce Králové, předložil míč Václavu Pilařovi, a ten rozhodl o konečné výhře 2:1.