Fotbalisté Plzně ztratili body ve Zlíně

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pondělí, 4. listopad 2019 21:02
viktoria, fotbal, krmenčík ilustrační foto: FCVP

Fotbalisté Viktorie Plzeň pouze remizovali na hřišti Zlína 1:1. Západočechy poslal do vedení v 72. minutě Michael Krmenčík, domácí ale dokázali vyrovnat zásluhou exviktoriánského Wágnera.

V úvodních minutách byli o něco aktivnější viktoriáni, do zakončení se ale dostávali jen po postupném útoku. V páté minutě to zkoušel z voleje Tomáš Hořava, ten ale pravou tyč zlínské branky těsně minul. O chvilku později pálil také Kalvach – jeho pokus už mířil o něco lépe, Rakovan byl ale včas na místě a balon vyrazil na roh. Ševci zahrozili poprvé krátce před poločasem po akci dvou ex-plzeňských hráčů. Wágner zpracoval dlouhý nákop pro Jiráčka, který jej následnou kolmicí za obranu poslal do úniku na Hrušku. Toho dokázal Wágner pohotovým dloubnutím překonat, mezi tři tyče ale nezamířil.

Po změně stran se na první příležitost dlouho čekalo, až zhruba v 60. minutě našel Hloušek centrem na malé vápno Hejdu, jeho hlavičku ale fantasticky vytáhl brankář Rakovan. V nadcházející desetiminutovce začali svěřenci Pavla Vrby postupně zvyšovat intenzitu, až se v 72. minutě dočkali první trefy. Po centru Joela Kayamby z pravé strany dokázal propálit Rakovana Michael Krmenčík. Domácí se ale okamžitě pustili do útoku a po pár minutách opět vyrovnali. Ve vápně zůstal nehlídaný Tomáš Wágner a hlavou dokázal přesně zakončit. Hra se najednou otevřela a v dalších dvou minutách hlavičkoval nejprve sám na malém vápně Hloušek, ten ale v záklonu přestřelil. Po něm pak další zakončení Krmenčík před brankovou čarou vyrazil jeden ze zlínských obránců. Rozhodující branku měl ale na noze opět Wágner, který v poslední minutě po chybě v plzeňské rozehrávce postupoval sám na Hrušku, ten jeho ránu vyrazil a míč se následně vysokým obloučkem snesl na břevno.