Fotbalisté tápou. Ze Slovácka odjíždějí bez bodu

Od - sobota, 7. prosinec 2019 20:00
fotbal, viktoria, krmenčík Foto: FCVP

Plzeňští fotbalisté prohráli na hřišti Slovácka 1:2. Alespoň o bod přišli Západočeši v 83. minutě, kdy se trefil domácí Hellebrand. Jediným střelcem Viktorie byl Michael Krmenčík.

Mnohem lepší vstup do zápasu měli domácí fotbalisté. Úvodní zakončení Pavla Dvořáka sice ještě v pohodě zastavil Aleš Hruška, ale v 6. minutě už lovil balon ze své sítě. Marek Havlík šikovně přenesl hru na pravou stranu hřiště na Petra Reinberka, ten si hodil míč na levou nohu a za vápnem napřáhl k technické střele, která se krásně zakroutila na zadní tyč. Po čtvrt hodině hry už to mohlo být o dvě branky. Dvořák měl na levé straně hodně času, jeho kolmici si šikovně převzal Daníček a ten měl na výběr, jestli v pokutovém území vypálí, nebo ještě přihraje pod sebe. Kapitán domácího výběru si nakonec vybral první variantu a míč napálil jen do boční sítě. Po odehrané půlhodině se zaskvěl Aleš Hruška, a to proti střele dlouholetého viktoriána. Milan Petržela si ve vápně navedl míč na levačku a pořádně vystrašil zkušeného brankáře Plzně. Červenomodří se naopak radovali ze své první střely mezi tři tyče. Jan Kopic po nakrátko rozehraném rohovém kopu nacentroval na Michaela Krmenčíka, jenž dobře nastavil nohu a míč o pravou tyč Trmalovy svatyně zapadl až do sítě. Plzeňský kanonýr se navíc svou desátou trefou v této sezoně dotáhl na čelo tabulky střelců. Po první pětačtyřicetiminutovce se tak šlo do kabin za vyrovnaného stavu.

Druhý poločas nastartovali lépe opět hráči z Uherského Hradiště, střídající Michal Sadílek anebo Tomáš Zajíc rovnou ve dvou nebezpečných šancích však neuspěli. Nakonec se však domácímu trenérovi rošády v sestavě povedly. Sadílek ve vápně obehrál Dominika Janoška, přihrál pod sebe Patriku Hellebrandovi a hráč, který byl na hřišti sotva tři minuty, poslal domácí v 83‘ opět do vedení. S výsledkem se pokoušel ještě něco udělat Dominik Janošek, jeho tečovaná střela zpoza vápna ale byla tím posledním, co se v zápase stalo. Viktoriánům tak nevyšel poslední venkovní zápas roku 2019, z Uherského Hradiště odjíždějí bez bodů po prohře 1:2.