Frodl po jasné výhře v Brně: Rondo s diváky a bez nich? Jako Trabant a Mercedes. Teď plánuje jít na ryby

Zveřejněno v Sport
Od - sobota, 10. říjen 2020 09:42
frodl ilustrační foto: HC Škoda Plzeň

Povedený zápas a teď minimálně 14 dní pauza. Hokejisté Škody Plzeň zvítězili na ledě brněnské Komety 7:3, Západočeši přitom získali v Rondu všechny body naposledy na jaře roku 2018. „Bylo to super, dali jsme na Kometě sedm gólů. Ale samozřejmě, Rondo s diváky a Rondo bez nich, to je jako trabant a mercedes. Brno to má stejně jako my, mají skvělé fanoušky, kteří je ženou dopředu," prohlásil plzeňský gólman Dominik Frodl.

Zatímco plzeňskou kabinou prošel koronavirus už před sezónou, Kometu potkala nemoc déle, a i díky odkládání dalších zápasů pro ni byla Plzeň prvním soupeřem. "I to se na jejich hře určitě podepsalo, hlavně na začátku, si myslím, že to bylo znát,“ prohlásil gólman Dominik Frodl.

Brankář indiánů chválil celý tým za to, jak ošidné utkání zvládl. „Přistoupili jsme k tomu suprově, myslím, že jsme po celou dobu zápasu hráli výborně. Nedělali jsme zbytečné chyby. Domácí jich pár udělali, díky čemuž jsme vstřelili nějaké góly, ale to vše pramenilo z naší výborné práce. Výhra z Brna se cení, ať už je to s fanoušky, nebo bez nich. Před nadcházející dobou, kdy se hokej nebude smět hrát, jsme chtěli být vidět na první místě tabulky,“ řekl Frodl.

Plzeňský gólman si před utkáním mohl na sociálních sítích přečíst příspěvek, že ve třech duelech, v nichž na ledě Brna v plzeňském dresu nastoupil, ani jednou nepocítil chuť vítězství. „Jako Guliho v minulém utkání nastartoval trenér Trličík, tak mě popošťouchl pan Homolka z O2TV Sport na Twitteru. Říkal jsem si, že dneska určitě vyhrajeme, takže mu musím poděkovat," dodal.

Před nucenou dlouhou pauzou, kterou musí podstoupit i hokejová extraliga, si Dominik Frodl pochvaloval plzeňský vstup do sezóny „Kdo by nebyl spokojený? Ani jednou jsme neprohráli v základní hrací době, získali jsme pět výher. Teď můžeme jít s panem Pejcharem na ryby," plánoval Frodl.