Generální manažer Straka přiznal: Ulevuje se mi každým dnem, rozpočet snižovat nechci

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - úterý, 26. květen 2020 19:16
straka Martin Straka. Foto: HC Škoda Plzeň

Situace byla v jednu chvíli vážná. Hokejisté přišli o vrchol sezóny, majitelé klubu zase o peníze. Hodně vrásek na čele měl také majitel a generální manažer Plzně Martin Straka. "Nikdo nevěděl, co se bude dít, teď už se mi ale každým dnem ulevuje," přiznal. A měl také důvod k mírnému optimismu. Právě totiž podepsal pětiletou smlouvu s hlavním partnerem Autocentrum Jan Šmucler.

Nepřekvapilo vás, že v téhle době podepisujete takhle velkou smlouvu? Jsem za to šťastný. Vážíme si toho, nikdo neví, co bude. Doufám, že už se ta situace uklidňuje. Dodá nám to trochu jistotu, abychom dělali to, co nejlépe umíme. A jsem vděčný.

Máte už signály, že by brzy mohl přijít podpis dalšího většího partnera? Všeobecně se podpisy s partnery už se blíží. Sezóna skončila, začíná nová. Budeme informovat.

Opravdu v jednu chvíli hrozilo, že se nebudete z finančních důvodů moci přihlásit do dalšího ročníku? Takhle bych to nevnímal. Situace byla vážná, v té chvíli nikdo nevěděl, co se bude dít. Teď už se to začíná uklidňovat a zlepšovat. I u nás se to zlepšuje. Moc se na to těšíme, ale všichni jsme ještě trochu v nejistotě.

Dá se tedy říci, že už se vám trochu ulevilo? Ulevuje se mi každým dnem. Ale jak vidíme, zatím není nic jistého. Uvidíme, jak se všechno bude vyvíjet dál. Sezóna začíná až za dlouhou dobu. Doufám, že do té doby tedy už bude všechno, jak má být.

Jak se vůbec v této nejisté době skládá tým? Na nic jsme nečekali. Je pravda, že nějakou dobu byl stop stav, když jsme nevěděli, jak se to bude vyvíjet. Asi dva týdny zpátky už máme tým hotový. To, co jsme chtěli mít, máme. Bohužel nám jen vypadl jeden Kanaďan, s kterým jsme počítali. Ale jinak jsme nachystaní.

Bude třeba snížit rozpočet pro tu nadcházející sezónu? Víceméně počítáme s podobným rozpočtem. Podle toho jsme tým také poskládali. Posledních pět let jsme v podobných vodách, nechtěli bychom to měnit. I když je situace těžká, doufáme, že to zvládneme.