Geniální trenérský tah šokoval, odvážné odvolání gólmana přineslo bod navíc

Od - sobota, 29. říjen 2022 09:34
Geniální trenérský tah šokoval, odvážné odvolání gólmana přineslo bod navíc foto: HC Škoda Plzeň

Na státní svátek měla na programu další kolo hokejová Tipsport extraliga. Hokejisté Plzně na svém ledě přivítali Vítkovice. Velkou přetahovanou nakonec rozseklo až prodloužení, ve kterém plzeňští trenéři dokonale zaskočili soupeře riskantním tahem s odvoláním brankáře.

Domácí začali utkání ve velkém stylu. Z levého kruhu vypálil Michal Houdek, jehož střelu dokázal po šikovném odrazu od zadního mantinelu do sítě dorazit Martin Lang - 1:0 pro Plzeň. Hosté zahrozili až v početní výhodě, kdy se u pravé tyče zjevil Lindberg, jeho střelu ale vyrazil betonem Pavlát. Osm vteřin před koncem první třetiny pak vybídl své spoluhráče střílenou přihrávkou Lukáš Kaňák, puk ovšem proletěl bez povšimnutí až do sítě - 2:0.

V prostřední periodě se gólové radosti dočkali i Ostravané. Ihned po buly vypálil z pravého kruhu Lakatoš, u levé tyčky pak úspěšně dorážel Petr Fridrich. Neuběhly ani dvě minuty a bylo vyrovnáno. Po soustavném tlaku zůstal osamocený na pravé straně Willie Raskob a dokonal vymetl bližší horní růžek - 2:2.

Ve třetím dějství se dokázal baseballovým úderem prosadit Sebastián Malát, když u pravé tyče trefil skákavý pokus Mertla z pravého kruhu. Vítkovice však dokázaly zanedlouho opět vyrovnat. Od modré čáry se totiž tvrdou střelou prosadil Petr Gewiese.

Duel tak nakonec dospěl až do prodloužení, které geniálním tahem ovládli indiáni. V polovině nastavení totiž odvolali gólmana, sevřeli ve čtyřech hráčích pouze tři bránící hráče Vítkovic a získanou převahu dokázali přetavit ve vstřelený gól Petra Zámorského.

„Prodloužení je o štěstí. Power play nebyla spontánní, při hře ve třech nemáme dlouhodobě dobrou bilanci," popsal svůj záměr plzeňský trenér Petr Kořínek.