Giant Liga se vrací. Další ročník startuje v Plzni na Rapidu, nabídne pět závodů

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - neděle, 23. srpen 2020 09:55
boubal, kesl a čapek foto: T. Kotalová

Netradičně až na konci letních prázdnin odstartuje cyklistická Giant Liga. První závod 19. ročníku populární série se jede na Rapidu 25. srpna od 17:30. Giant Liga zavítá mimo jiné také do centra Hradce Králové a celkem bude mít pět závodů.

19. ročník GLP2020 se letos skládá z pěti jednotlivých závodů, z kterých vyjde i celkový vítěz letošního ročníku. Cyklisté tak budou mít možnost vyniknout v jednotlivých dílech, ale i v celkovém hodnocení. Mohou na sebe upozornit jednotlivci jak v kategorii juniorů, tak žen, mužů elite i masters. I letos bude připraven dres pro nejaktivnějšího jezdce závodu. Díky rozměrům jedinečného asfaltového oválu v Plzni na Rapidu, tak mohou společně startovat junioři, ženy a muži. Kde pak ženy nově mají cíl ve 44., masters v 51. a junioři společně s  muži v 55. okruhu.

"Novinkou bude zařazení městského kritéria v Hradci Králové, kde nejlepším tento závod nadělí dvojnásobné body do seriálu GLP. To by mělo trochu zamíchat pořadím v bitvě o žlutý dres lídra Giant Ligy 2020," uvedl organizátor závodů Jan Kotal. Podle něj by neměl na startu chybět také obhájce Martin Boubal.

Giant Liga 2020 tak to je již tradiční soutěž aktivity o puntíkovaný dres „Bageterie Boulevard prestige“. Pro jezdce nad 40 let je připraven „NaCesty.cz Cup“ a vítěz si opět užije tréninkový pobyt na Mallorce. Kategorie juniorů v letošním roce bude soutěžit o bílý dres „BAUHAUS Cup“. A ženy budou soutěžit o „LIV- BOHEMIA SEKT  Cup“. Lídr seriálu se pak oblékne do zbrusu nového limitovaného dresu SWEEP.