Guľa: Zápas s Jabloncem měl kvalitu evropských pohárů. Severočechy srovnával s Hajdukem Split

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pondělí, 22. červen 2020 09:17
gula Foto: FCVP

Jestli chtěli fotbalisté Viktorie Plzeň ještě pomýšlet alespoň teoreticky na titul, vyhrát museli. A to se jim také proti Jablonci povedlo. Díky brankám Tomáše Chorého a Aleše Čermáka a vítězství 2:0 bude mít středeční duel na Slavii velký náboj. "Dali jsme do zápasu fyzicky všechno," hodnotil kouč Viktorie Adrián Guľa.

Foto: FCVP

Jak hodnotit zápas s Jabloncem? Chlapci zvládli náročný zápas týmovým výkonem. Skvělé je, že jsme udrželi čisté konto. Soupeř byl houževnatý, nepříjemný, je to nadstavba. Mělo to kvalitu evropských pohárů. Jako kdyby k nám přijelo mužstvo typu Hajduku Split. Jde o velmi cenné vítězství po kompaktním výkonu, kdy jsme do zápasu dali fyzicky všechno.

Proti Jablonci dostal přednost Tomáš Chorý před obvyklou útočnou jedničkou Jean-Davidem Beauguelem. Proč? Konečné rozhodnutí skládáte z detailů. Jedním z nich bylo to, že Tomáš si zaslouží šanci a je čerstvý. Bogy má za sebou velmi náročné období nejen z herního hlediska, ale i z toho, co se okolo něj dělo v posledních dnech. Pro nás je podstatné, že máme kvalitu i při personální rotaci. Tak by mělo mužstvo fungovat. Přeje si navzájem, pak to může padnout i druhému útočníkovi. Je znát, že když se Chorý koncentruje vyloženě na fotbalové věci, je pro tým velmi platný? Ano, to je dobrý postřeh. Dnes měl proti sobě náročné soupeře, fyzicky vybavené stopery a nevzpomínám si na žádný incident podobný těm z minulých zápasů. Tomáš si musí tyhle věci uvědomit. Už předtím jsem tvrdil, že na tom pracuje a že odměna přijde. Je to ale dlouhodobější proces, nebude to fungovat hned druhý den. On dovede být velmi platný, vzhledem ke svojí postavě je dostatečně rychlý, má solidní výběr místa.

Gólem a asistencí se zaskvěl Aleš Čermák. Souhlasíte, že je momentálně motorem středové trojice? Jeden zápas nehrál. Byl zraněný. Už na Spartě šel na hranu, jelikož neodtrénoval úplně všechno. Riskovali jsme s ním. Ale je fakt, že je motorem nejen běžecky, ale i kvalitou. Teď měl asistenci u Chorase, byl gólový, v druhém poločase měl další skvělou finálku. Jeho výkon mě těší. Před časem jste říkal, že Čermák má určitá gólová zadání. Kolik branek má do konce sezony nastřílet? Co nejvíc. Konkrétní číslo jsme si neřekli, abychom ho nelimitovali. Sám víte, že agilitou, kdy se dovede dostat do pokutového území, dokáže vstřelit i tři branky za zápas. Na druhou stranu nemějme tak velká očekávání, Jablonec byl silný, poctivý a vytrvalý soupeř. Cením si toho, že jsme právě po centru Aleše vstřelili gól ze standardky.

Už ve středu vás čeká druhé klíčový duel se Slavií. Čekáte od mužstva lepší výkon, než minule při remíze 0:0? Naší nejsilnější motivací je, že chceme odehrát lepší zápas než naposledy, že toho jsme schopní. A to na vícero pozicích. Věřím tomu, že to bude naše největší zbraň.