Gulaš nezastavuje ani před Vánoci. Odehráli jsme povedené utkání, pochvaloval si kapitán Plzně

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - neděle, 22. prosinec 2019 23:10
gulaš foto: HC Škoda Plzeň

Dvoustý extraligový gól v kariéře, další povedený zápas, v němž zapsal dva kanadské body za branku a asistenci. Plzeňský kapitán Milan Gulaš opět značnou měrou pomohl své Škodovce k výhře na ledě Mountfieldu HK 3:0. "Já jsem strašně rád, že jsme ten zápas dnes takhle před Vánoci zvládli. Jsou to pro nás důležité body. Podle mě jsme odehráli velice povedené střetnutí. To, co jsme si před zápasem řekli, to jsme plnili. Zaslouženě za to máme tři body," prohlásil suverénně nejproduktivnější hráč extraligy.

Pro vás byl souboj navíc o to těžší, protože jste byl osobně hlídán Danielem Rákosem... První dvě třetiny jsem to samozřejmě pocítil. Ale jsem rád, že i tak se nám podařilo vsítit gól a že domácí na to museli v poslední části zareagovat. Pochopitelně to je nepříjemné, ale já jsem na to již zvyklý.

Neříkejte, že nebyly trochu emoce? Trošku emoce tam byly, to k tomu patří. Ale chápu to, chtěli to tak prostě hrát.

Tomáš Mertl v rozhovoru po zápase řekl, že vás to ještě víc nabudilo.. Já to mám rád. Všichni to o mně ví, i kluci v šatně. V tom zápase musíte o něco hrát. Samozřejmě, že když máte každé střídání na zádech chlapa, tak není příjemné, na druhou stranu je to pro mě taková výzva. Člověk si zkusí něco nového hrát takto pod tím tlakem. Myslím si, že to podobné bude i v play-off. Takže takové zápasy já vítám a jsem rád, že si je mohu vyzkoušet již během základní části.

Během druhé části jste přeci jenom vyzkoušeli šachy při střídání a hned z toho byl gól... První střídání a hned to vyšlo (úsměv). Byl to dobrý tah trenérů, Láďa výborně zareagoval. My s tím chtěli zkusit něco udělat, nedařilo se nám totiž v té pasáži hry držet puk v útočném pásmu. Takže jsme se snažili něco vymyslet, vyšlo to krásně a myslím si, že to byl zlomový bod v zápase.

Váš gól byl dvoustým v extralize. Pěkné číslo, ne? Více vám to asi neokomentuji, protože nemám, co bych k tomu dodal. Samozřejmě si toho moc vážím, je to pěkné číslo, ale jede se dál.