Hádka mezi dvěma bezdomovci skončila pobodáním

Zveřejněno v Krimi
Od - neděle, 29. srpen 2021 14:35
Hádka mezi dvěma bezdomovci skončila pobodáním ilustrační/M. Osvaldová

Pobodáním vyvrcholil konflikt mezi dvěma muži ve stanovém obydlí v lese v Lobzích. Policisté třiačtyřicetiletého útočníka na místě zadrželi, kriminalisté následně podali podnět k podání návrhu na vzetí do vazby.

K hádce mezi dvěma muži došlo v úterý večer ve stanovém obydlí lesního porostu v Plzni část Lobzy. "Bez předchozího pozvání agresor vstoupil do jednoho ze stanů, kde se nacházel poškozený, a to za účelem fyzického vyřízení nejasností mezi nimi. Nejprve se agresor dožadoval toho, aby poškozený vyšel ven ze stanu, což odmítl. Poté se ho agresor snažil vytáhnout ven za oděv, ale to se mu též nepodařilo. Do třetice tedy vytáhl nůž, který měl při sobě a tímto se proti poškozenému několikrát rozmáchl. Poškozený ve snaze zabránit přímému kontaktu nože s tělem, vykryl ataky zbraní rukama, přičemž došlo k pořezání na jedné z nich. To si vyžádalo následné lékařské ošetření ve zdravotnickém zařízení," informovala policejní mluvčí Veronika Hokrová.

Přivolaní policisté na místě pachatele zadrželi včetně 30 centimetrů dlouhého nože, který měl použít. Kriminalisté pak podle Hokrové dospěli k závěru, že se trestně stíhaný třiačtyřicetiletý muž neoprávněným vstupem do stanu poškozeného dopustil trestného činu porušování domovní svobody a následným útokem se zbraní, který byl vedený proti poškozenému, se muž dopustil zvlášť závažného zločinu těžkého ublížení na zdraví ve stádiu pokusu. Plzeňští kriminalisté podali podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby, což soudce akceptoval.