Halu v průmyslové zóně v Plzni zdobí rozměrná grafika. Je největší v kraji

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - neděle, 19. červenec 2020 09:38
_DSC0198 Foto: S. Ismail

Největší takzvaný mural art v Plzeňském kraji vznikl na Borských polích. Developerskou skladištní halu zdobí barevný polep, který vznikl ve spolupráci s Fakultou designu a umění Ladislava Sutnara. Autorem návrhu je vedoucí ateliéru grafického designu Sutnarky Kristina Fišerová.

Foto: S. Ismail

Ojedinělý vzhled získala nová industriální developerská skladištní hala v plzeňské průmyslové zóně Borská pole. Ve spolupráci s fakultou vzniklo na hale rozměrné výtvarné dílo, takzvaný mural art. "Realizace vznikla na zakázku pro společnost CTPark Plzeň, která oslovila děkana fakulty. Ten zacílil výběr autorů na vedení magisterského ateliéru grafický design na Sutnarce," řekla Thomayer Opatrná. Firma si vybrala návrh Fišerové, která vycházela z odkazu plzeňského rodáka, světově proslulého grafického designéra Ladislava Sutnara.

Stěna haly, která je polepena speciální folií s grafickým návrhem, v němž dominují „sutnarovské“ barvy červená, černá a bílá, je na ploše 2 215 m2. Tento rozměr dílo řadí mezi největší muraly v republice. Celá realizace plzeňského muralu započala v polovině května a trvala čtyři týdny s ohledem na aprílové počasí a nouzový stav způsobený pandemií koronaviru.