Hasiči bojují s požáry lesa na Tachovsku a na Domažlicku, byl vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu!

Zveřejněno v Plzeňský kraj ZAK
Od - neděle, 23. červenec 2023 14:39
Hasiči bojují s požáry lesa na Tachovsku a na Domažlicku, byl vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu! Požár na Tachovsku. Foto: HZS PK

Dva velké požáry řeší dnes hasiči v Plzeňském kraji. U Kočova na Tachovsku začal hořet les, Hostouně na Domažlicku se oheň ze vzrostlého obilí dostal částečně do lesa. V obou případech hasiči vyhlásili třetí stupeň požárního poplachu.

K požáru u Kočova na Tachovsku vyjížděli hasiči po půl 12. "Byl vyhlášen 3 stupeň požárního poplachu a na místě zasahuje 11 jednotek. Podařilo se požár zachytit tak, aby nevzniklo korunové hoření a po necelé hodině byla hlášena lokalizace požáru," uvedl mluvčí krajských hasičů Michal Holeček. Rozloha požáru byla podle něj odhadnuta na 120x60m. "Čerpací stanoviště bylo zřízeno na rybníku Vřesk, hašení probíhá 6ti proudy "C" a k hašení se také využily vysokotlaký proud a útočný proud "D"," dodal.

Jen o pár minut později pak hasiči vyjížděli k požáru u Hostouně na Domažlicku. Také zde vyhlášen 3 stupeň požárního poplachu a na místě zasahuje 10 jednotek. "Jedná se o požár vzrostlého obilí, který se rozšířil z části do lesa. Hasiči v lese oheň v rychlém čase zlikvidovali. Čerpací stanoviště je zřízeno přímo v obci Mělnice," doplnil Holeček.