První tříbodové vítězství. Plzeň doma srazila Kometu

Od - neděle, 29. září 2024 20:05
První tříbodové vítězství. Plzeň doma srazila Kometu Foto: HC Škoda Plzeň

První výhry za tři body se dočkali hokejisté Plzně v šestém kole. Před svými fanoušky porazili Kometu Brno 3:1. Hosté sice vedli, když se na začátku druhé třetiny trefil Cingel, pak už se ale prosadili střelecky pouze domácí. Nejprve srovnal Tim Söderlund a ve 44. minutě otočil vývoj zápasu Tomáš Dujsík. 36 vteřin před třetí sirénou pečetil vítězství indiánů střelou do prázdné branky Jan Piskáček.

Úvod utkání příliš šancí nepřinesl. Jako první zahrozili domácí v 6. minutě, proti Malákovi ale Krošelj zasáhl. Oba týmy pak měly k dispozici přesilové hry, jenže ani Plzni, ani Kometě se v nich nedařilo a ani jeden z gólmanů tak neměl žádnou vážnější práci. V 15. minutě se vytáhl Krošelj, když si poradil s tečovanou střelou Schleisse.

Zatímco v první třetině se na gól čekalo marně, ze druhé uplynulo jen 40 vteřin. A dočkali se hosté. Po sérii odrazů se dostal puk k Cingelovi, který nezaváhal a nedal Hrenákovi šanci. Plzeň po inkasované brance paradoxně ožila a začala zvyšovat svoji ofenzivní aktivitu a ve 31. minutě přišla odměna. Lalancette skvělou přihrávkou napříč brankovištěm vyzval najíždějícího Tima Söderlunda, jemuž střela sice sjela z hole, ale i tak zaplul puk přesně k tyči. Ve 35. minutě dělili domácí jen centimetry od toho, aby vývoj zápasu otočili. Holešinského teč ale zastavila branková konstrukce.

Vzhledem k průběhu hry se zaslouženého obratu dočkali indiáni ve 44. minutě. Dobrou práci odvedl střelec první branky Söderlund, který udržel puk, nabil Tomáši Dujsíkovi a jeho střela skončila v horní části branky. O pět minut později hrála Kometa přesilovku, Hrenák ale chytal naprosto bezchybně a v největší šanci zmařil radost Zohornovi. V 57. minutě se na výlet vydal obránce Zámorský, dostal se až před Krošelje, tam už ale v tísni nedokázal dostat puk do sítě. V závěru hosté obléhali branku Hrenáka, ten ale za svá záda puk nepustil. Naopak 36 vteřin před třetí sirénou pojistil vítězství Plzně v power-play Jan Piskáček.

Josef Jandač, trenér HC Škoda Plzeň: "Jsme velmi šťastní, udělali jsme první vítězství doma a i za tři body. Budeme se rvát pořád o každý bod. Je to urputné. Nehrajeme špatně, ale nadřeme se na góly. To nás provází od začátku. V závěru se Brno tlačilo, z naší strany to bylo nervózní. Podržel nás Dávid Hrenák. Vyhráli jsme a to je podstatné."