Hokejisté nabírají formu. Připsali si už třetí výhru v řadě

Zveřejněno v Sport
Od - neděle, 3. říjen 2021 18:53
Hokejisté nabírají formu. Připsali si už třetí výhru v řadě ilustrační. Foto: HC Škoda Plzeň

Třetí výhru v řadě si připsali na konto hokejisté Plzně. V 11. extraligovém kole na domácím ledě porazili Liberec 3:1. Hosté šli sice do vedení zásluhou Najmana, pak ale vyrovnal Dzierkals, ve druhé třetině se prosadil David Jiříček a na začátku třetí třetiny pečetil výhru indiánů Martin Lang.

Do plzeňské branky se poprvé v sezóně postavil Miroslav Svoboda a hned v prvních minutách čelil přesilovce hostů. Největší šanci měl Jelínek, z mezikruží ale přestřelil. První příležitost Plzně měl v 9. minutě Jiříček, jeho bomba ovšem těsně minula pravou tyč. O dvě minuty později zase podržel Tygry Pavelka, který překazil radost Kantnerovi. Poprvé se skóre měnilo v čase 12:05. Po Klepišově střele dorážel nejprve Faško-Rudáš. Toho ještě Svoboda vychytal, na Najmana už byl ale krátký. Severočeši se však z vedení dlouho neradovali. Ve 14. minutě Škodovka potrestala faul Filippiho, když se po Mertlově přihrávce napříč brankovištěm prosadil Martins Dzierkals.

Ve 23. minutě mohli domácí otočit vývoj zápasu, obraně Tygrů ujel Malát, jenže nezakončil přesně. Plzeň měla daleko více ze hry, jenže jí dlouho nebylo přáno. Až krátce po polovině zápasu a dlouhém obléhání napřáhl na modré sedmnáctiletý bek David Jiříček a trefil přesně do rohu Pavelkovy klece. V poslední minutě druhé třetiny byly k vidění dvě obrovské šance na obou stranách. Nejprve Svoboda vychytal v úniku Faško-Rudáše, vzápětí zase Pavelku nepřekonal Martin Lang.

Pokud Liberec plánoval rychlý útok na srovnání, plány překazila už 42. minuta. Martin Lang nabral na pravém křídle rychlost a jeho přihrávku na Dzierkalse si srazil do vlastní sítě Vitásek. O dvě minuty později mohl snížit na rozdíl jedné branky Rosandič, Svoboda se ale roztáhl na brankové čáře a Škodovku zachránil od jistého gólu. Od té chvíle už byl ale Liberec v křeči a naopak mohl být rád, že byl stále nadohled. Obrovské šance měli Bulíř a po něm i Kuťák. Tři a půl minuty před koncem hostující lavička zkušila hru v power-play, nic platné to ale Tygrům nebylo.

Miloš Říha, trenér HC Škoda Plzeň: "První třetina byla z naší strany špatná. Nehráli jsme, na co jsme se připravovali. Dostávali jsme se do toho hůř. Začátek druhé třetiny byl obdobný, pak jsme si dali říci a náš pohyb i hra se zvedla. Mohli jsme odskočit už dřív na 3:1. Ve třetí třetině jsme očekávali tlak Liberce a pomohl nám třetí šťastný gól, který byl asi rozhodující. Míra Svoboda zachytal výborně, klukům bych poděkoval za týmový výkon. Šli jsme tomu naproti."