Hokejisté otočili duel s Libercem, Gulaš přepsal klubové dějiny

Od - neděle, 1. březen 2020 21:03
gulas, hokej Ilustrační foto: HC Škoda Plzeň

Hokejisté Škody Plzeň opět potvrdili, že narozdíl od venkovních zápasů se jim domácím ledě hodně daří. V nedělním 50. kole porazili již jistého vítěze základní části z Liberce 4:2. Jedním gólem se na výhře podílel kapitán Západočechů Milan Gulaš, který svým 35. zásahem překonal klubový rekord Františka Černého ze sezóny 1982/1983.

Od začátku zápasu se hrál poměrně zajímavý hokej. Hned ve druhé minutě měl dobrou šanci hostující Musil. O minutu později prozměnu na druhé straně ani nadvakrát nepropasíroval kotouč za Schwarzova záda Gulaš. V 6. minutě Čerešňák zaváhal v rozehrávce a Bulíř tváří v tvář Frodlovi napálil tyč. Krátce před polovinou třetiny zvedla fanoušky ze sedadel férová bitka mezi Jánošíkem a Musilem, na gól se ale čekalo až ve 12. minutě. V přesilové hře se kotouč pro Plzeň smolně odrazil k volnému Hudáčkovi, a ten neměl problém trefit poloprázdnou klec. Téměř ihned poté šli indiáni do tří, Liberec ale 106 vteřin dlouhou dvojnásobnou početní výhodu nedokázal využít. Naopak hned při návratu na led měl obrovskou šanci Mertl.

Blízko vyrovnání byla Škodovka ve 23. minutě. Gulaš objel Graborenka a dlouhým blafákem trefil tyč. Západočeši se nakonec dočkali o dvě minuty později. Luboš Rob si udělal prostor ke střele a švihem trefil přesně. Ve 27. minutě hosté málem udeřili ve vlastním oslabení, Jelínek ale na puk těsně nedosáhl. Jinak ovšem byli Západočeši mnohem aktivnějším týmem a ve 32. minutě přišla asi zasloužená odměna, když se od modré trefil Bohumil Jank. V čase 36:15 už domácí vedli o dva góly. Milan Gulaš se obtočil kolem branky a zasunul puk za překvapeného Schwarze. Svým 35. gólem v sezóně překonal kapitán Škody historický klubový rekord.

Začátek třetí třetiny byl ve znamení nevyužitých plzeňských šancí. V těch vůbec největších byli Straka a po něm i Kantner. Schwarz ale ještě držel naděje Tygrů na bodový zisk. Liberec toho moc nepředváděl, indiáni hráli naopak dlouho koncentrovaně, až přišla 58. minuta a obrovská chyba domácích. Obránce Šmíd měl na levém křídle až příliš prostoru a trefil přesně nad Frodlovo rameno. Drama se ale nakonec nekonalo. Severočeši to totiž zkusili v power-play, čehož využil Tomáš Mertl a gólem z vlastního obranného pásma pojistil výhru indiánů.

Jiří Hanzlík, asistent trenéra HC Škoda Plzeň: "Liberec ukázal chuť do hokeje, kvalita je tam vždycky. První třetina byla asi na body pro Liberec. Trochu na nás byla znát ta venkovní série. Byla na nás znát nervozita. Pak jsme dali více energie do soubojů a dokázali proměnit příležitosti. Třetí třetinu jsme až na závěr zvládli relativně slušně."