Hokejisté Plzně prohráli s Olomoucí i podruhé a jsou na pokraji vyřazení

Od - čtvrtek, 11. březen 2021 21:20
TUR_4767 Foto: HC Škoda Plzeň/R. Turovský

Plzeňští hokejisté prohráli ve druhém zápase předkola play-off s Olomoucí opět o gól, tentokrát 2:3. Další zaváhání už si svěřenci Ladislava Čiháka nemohou dovolit, jinak pro ně sezóna překvapivě brzy skončí. Třetí zápas se hraje už v sobotu na Hané.

Hlavně nedostat první branku, říkali si po prvním zápase hokejisté Plzně. Přesně tohle přání se jim ale po 62 vteřinách rozplynulo poté, co byl u dorážky jako první Olesz a nedal Frodlovi šanci. Západočeši mohli ale rychle zareagovat, Kodýtkovu střelu ale Konrád dokázal vyrazit. V 10. minutě navíc bylo Škodovce ještě hůř, povedenou střelou zápěstím zvýšil na 2:0 Tomeček. Pak se ale indiáni přecijen vzpamatovali a ve 14. minutě po zásluze snížili. Kracík zadovkou šikovně našel u druhé tyče volného Martina Dočekala, a ten zametl puk do branky.

Blízko srovnání stavu byli domácí na začátku druhé třetiny při vlastním oslabení. Nejprve Konrád vychytal Stříteského a poté v úniku úplně minul Suchý. Ve 24. minutě zase odolal na druhé straně Frodl proti dorážkám Olesze a Ostřížka. O dvě minuty si vybrala Plzeň velkou smůlu. Tomečkovu přihrávku si srazil za vlastního brankáře Jiříček. Po inkasovaném gólu se Škodovka jen těžko vzpamatovala a Konrád nemusel řešit žádnou složitou situaci.

Ve 44. minutě udržel Škodovku ve hře Frodl, když vychytal Ostřížka. A opět tak platilo známé nedáš-dostaneš. Hned o minutu později zakončil přesilovkovou souhru přesnou střelou Petr Kodýtek. Ve 48. minutě se sám před Konrádem zjevil Musil, snažil se puk zasunout puk mezi betony, jenže neuspěl. Odvrátit prohru mohl ještě minutu před koncem Kodýtek, v kritickém momentu před poloprázdnou brankou ale promáchl.

Ladislav Čihák, trenér HC Škoda Plzeň: "Zase se nám nepodařilo jít do vedení. Prohrávali jsme a horko těžko se to dohání. V soubojích jsou hráči Olomouce silnější, s tím máme velké problémy. Neproměňujeme šance. Ale každopádně se nevzdáváme, do Olomouce odcestujeme a budeme sem sérii chtít vrátit."