Hokejisté Plzně vezou z Olomouce dva body

Od - pátek, 3. leden 2020 21:51

Hokejisté Škody Plzeň zvítězili v prvním zápase v novém roce na ledě Olomouce 3:2 na nájezdy. Západočeši v duelu dvakrát vedli díky brankám Tomáše Mertla a Bohumila Janka, domácí Mora ale pokaždé srovnala. V nájezdech se pak prosadili pouze Plzeňané - Vojtěch Němec a Milan Gulaš.

Duel načaly přesilové hry na každé straně, diváci se ale branky paradoxně dočkali až při plných stavech. Kantner skvělým napadáním za brankou Olomouce vybojoval puk a nadvakrát jej dokázal prostrčit na brankoviště, kam již sjížděl Tomáš Mertl a z první rozvlnil síť. Po chvilce zahrozil vyhlášený nahravač Kracík, který na levém kruhu podržel kotouč a poté vypálil, Konrád zasáhl. Poté museli modrobílí do čtyř a kohouti trestali. Nejprve ještě Frodl zvládl vykopnout pokus Dujsíka od modré, následně ovšem uspěl dorážkou Irglovy střely Lukáš Nahodil. Vrátit náskok svým barvám ještě před první sirénou zkoušeli Rob a později Pour, skóre se již nepohnulo.

Prostřední dějství načali v přečíslení Strapáč se zakončujícím Irglem, Frodl se vytáhl. Skóre neotočil ani Skladaný osamocený u levé tyče. Naopak vedení svým barvám vrátil od modré Bohumil Jank, který propálil vše, co mu stálo v cestě. Jednalo se o premiérovou trefu řízného obránce v plzeňském dresu. Odpovědět se rychle snažil Irgl ihned po buly a Strapáč z kruhu vzápětí, Frodl byl ve střehu. Nebezpečněji vypadalo zakončení Skladaného zblízka, puk zamířil nakonec těsně mimo. Klimek poté vypálil jen do betonu a už se zdálo, že do kabin se tentokrát za vyrovnaného stavu nepůjde. Nakonec ale 65 vteřin před přestávkou udeřil Jan Káňa, který tečoval pokus Švrčka od modré.

Poslední dvacetiminutovku odstartovali v oslabení v přečíslení Klimek s Knotkem. Druhý jmenovaný ale sám před hostující svatyní neuspěl. Na druhé straně vlétl do útočné třetiny Gulaš, připravil si střelu, mířil ovšem příliš nad. Třetí trefu nepřidal ani Klimek osamocený u pravé tyče, černý nesmysl se mu zamotal pod bruslemi. Zakončit, navíc velmi nebezpečně, se tak povedlo znovu až plzeňskému kapitánovi, Konrád své barvy podržel betonem. Když v samotném závěru lapil i dělovku Poura z velké blízkosti, musel duel do prodloužení. To ovšem nerozhodlo a indiáni podruhé v řadě museli o bonusový bod bojovat v samostatných nájezdech. V nich již úspěšně zakončovali pouze hosté. Nejprve si rozhodující trefu připsal Vojtěch Němec, vítězství potvrdil Milan Gulaš.