Hokejisté Plzně vstali z mrtvých. Z Vítkovic vezou po velkém obratu dva body

Od - neděle, 26. listopad 2023 18:35
Hokejisté Plzně vstali z mrtvých. Z Vítkovic vezou po velkém obratu dva body ilustrační. Foto: HC Škoda Plzeň

Důležité dva body vybojovali hokejisté Škody Plzeň na ledě přímého konkurenta ze spodní části tabulky z Vítkovic. Ještě ve 45. minutě Západočeši prohrávali 0:2, pak ale snížil Tomáš Mertl a v 57. minutě poslal duel do prodloužení ve vlastním oslabení Jakub Lev. Definitivní obrat přinesla první minuta nastaveného času, v němž rozhodl o výhře indiánů 3:2 Petr Zámorský.

V úvodu utkání putovali jako první do čtyř domácí. Těsně před návratem Percyho na led tvrdě pár kroků za modrou vypálil Zámorský a div nerozpůlil tyč. To na druhé straně udeřilo. Zdráhalův pokus zleva si našel před brankou Marcel Barinka, který se se stal letos první hráčem Vítkovic, který dal indiánům gól. Poté se zleva protáhl až před Pavláta Fridrich, leč ten Škodu podržel. O první přestávce se tak z fotbalového vedení těšili Ostravané.

V úvodu prostřední části najížděl sám zprava na domácí svatyni Lev, ještě vybídl ke skórování lépe postaveného Söderlunda, leč skóre se neměnilo. To na druhé straně Ridera vyrovnala na tyče, když takto přesně pálil po příhře od zadního mantinelu Krieger. Po chvilce se Vítkovicím povedlo vsítit druhý gól, leč ten nakonec po trenérské výzvě indiánů pro předchozí hru vysokou holí nebyl uznán. Těsně před druhou sirénou ovšem Ostravané přeci jenom udeřili. Pokus Auvitua od modré si mezi kruhy našel Petr Fridrich a dorážkou zavěsil.

Škoda přitom na střely tou dobou o jedinou vedla, nakonec v zápase vyslala hned o sedmnáct ran více. Koriogování výsledku se dočkala hned v úvodu poslední periody. Piskáček si od modré popojel směr brána a jeho ránu ještě pod břevno přizvedl Tomáš Mertl. Vzápětí měl na holi srovnání zblízka Indrák, Machovský dokázal zakročit. Podobně ve dvojnásobné početní výhodě na brankovišti zakončoval Mertl, ani on na strážce domácí svatyně nevyzrál. Až nakonec při vlastním oslabení v sedmapadesáté minutě předal v přečíslení Söderlund Jakubu Lvovi, jenž poslal duel do prodloužení. To trvalo nakonec pouze dvacet vteřin, když přečíslení dva na jednoho vzal na sebe z pravého kruhu Petr Zámorský.