Hokejisté vydřeli díky gólu Kantnera na Spartě bod

Od - středa, 18. prosinec 2019 22:21
hokej, sparta Plno emocí bylo k vidění už i v prvním zápase letošní sezóny. HC Škoda Plzeň

Po reprezentační přestávce se opět rozjel extraligový vlak. Hokejisté Škody Plzeň nastoupili v O2 Aréně proti Spartě a po velkém boji odvážejí bod za prohru 1:2 v prodloužení. Domácí po dvou třetinách vedli, ve 47. minutě ale srovnal Matyáš Kantner. V 63. minutě přisoudil druhý bod Pražanům Blain.

Indiánům se v libeňské aréně poslední dobou celkem daří, naposledy zde Plzeň nezískala ani bod před více než třemi lety. A i dnes modrobílí na nic nečekali, rychlý výpad Mertla zakončil z levé strany Kantner, leč Sedláček se stačil přemístit. Sparta rychle odpověděla, Sukeľ měl před sebou poodkrytou část branky, ale prudkou přihrávku nezpracoval. Vzápětí Sedláček hermeticky uzavřel betony před tečí Gulaše z předbrankového prostoru. Skóre mohla otevřít Sparta z přesilové hry, Pech nabil Formanovi, nicméně proti jeho ráně se vyznamenal Frodl. Největší šanci úvodní periody měl na hokejce Lukáš Pech, ten ovšem netrefil odkrytou část brány. A když v závěrečné minutě nevyužil rychlé přečíslení po přihrávce Říčky Košťálek, odcházela obě mužstva do šaten za stavu 0:0.

Prostřední dějství načal střelou Jeremie Blain, ale prostor mezi třemi tyčemi netrefil. Nerozhodný stav neprolomil ani Tomáš Mertl, jenž uháněl sám na Sedláčka, domácí brankář si připsal důležitý zákrok. Skóre se poprvé měnilo až ve 27. minutě a k velké radosti diváků to byla Sparta, kdo jako první udeřila. David Tomášek se dostal k puku na pravé straně mantinelu, odkud překonal zatím bezchybného Frodla. Následně Smejkal s Tomáškem vykombinovali dobrou pozici pro Řepíka, jenže svou prudkou ránou orazítkoval pouze zadní mantinel. Při hře ve čtyřech zase uháněl Kudrna s pukem po levé straně kluziště, sparťanský útočník svou střelu z úhlu nasměroval do hrudníku brankáře Západočechů. Tři minuty před druhou sirénou se ocitl sám před Frodlem Košťálek, betony gólmana sklaply včas. Po čtyřiceti minutách vedla Sparta o jedinou branku.

Poslední dvacetiminutovka začala obrovskou šancí Sparty. David Tomášek v kleče dorážel kotouč pod betonem Frodla, plzeňský gólman skvělými zákroky dal svému týmu naději. Druhou branku nevstřelil ani Košťálek, který pálil i hned po buly, hosty zase zastavil beton brankáře Sedláčka. Ve 46. minutě fauloval Blain a hosté díky parádní souhře vyrovnali. Milan Gulaš našel mezi kruhy volného Mertla, ten se neunáhlil a ještě oslovil na pravém kruhu Matyáše Kantnera, který svižnou střelou k pravé tyči srovnal účty. Navíc indiáni mohli skóre otočit, k dispozici dostali 93 vteřin dlouhou početní výhodu o dva muže. Nejprve pálil Gulaš vedle brány, podobně si vedl i o chvíli později Rob. Po rychlém výpadu zase neuspěl Pulpán, kterého našel bekhendem Straka. Pražané se ubránili a krátce po oslabení pálil agilní Tomášek, Frodl stačil včas zasáhnout. Více šancí zápas nenabídl, po základní hrací době skončil zápas 1:1.

V závěru třetí třetiny byl vyloučen plzeňský Vráblík, Sparta měla zkraje prodloužení dlouhou přesilovou hru čtyři na tři. Od modré pálil prudce Košťálek, ale jen do připraveného Frodla. Hosté oslabení přečkali, nicméně krátce po jejím skončení vypálil po buly Jeremie Blain a přesně umístěnou střelou vystřelil Spartě druhý bod.