Hokejová Plzeň posiluje obranu. Přichází Matěj Stříteský

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pondělí, 18. květen 2020 14:41
2020-05-18_Podpis smlouvy Matěj Stříteský Foto: HC Škoda Plzeň

Devětadvacetiletý obránce Matěj Stříteský se stal další oficiálně potvrzenou posilou Škody Plzeň. V uplynulé sezóně hájil zkušený bek barvy karlovarské Energie.

„O Matěje jsme měli zájem už v průběhu loňské sezóny, protože jsme sháněli praváka do obrany, ale byl pod smlouvou, tak jsme rozhlíželi i jinde. Když jsme se dozvěděli, že Matěj ve Varech skončil, vstoupili jsme do jednání a prezentovali jsme, že o jeho služby máme velký zájem. Je silný jak ve hře dozadu, tak má velice dobrý ofenzivní potenciál. Tedy splňuje parametry, které u našich obránců očekáváme. Má navíc vynikající střelu," uvedl sportovní manažer Škody Tomáš Vlasák.

„Jedná se o závazek, protože klub má nějaké očekávání, ale to stejně jako já od sebe. Je to pro mě velká motivace. Plzeň je super organizace, jež se dlouhodobě pohybuje v horních patrech tabulky. Chtěl bych svým podílem přispět, aby se nová sezóna podařila a my byli co nejvýš,“ uvádí Matěj Stříteský.

Matěj Stříteský je vsetínský rodák a odchovanec místního hokeje. Za Vsetín také poprvé nakoukl do nejvyšší české hokejové soutěže, a to již v ročníku 2006/07. V následující sezóně se stále v juniorském věku přesunul na sever Čech, když posílil litvínovský klub. V Litvínově Stříteský působil dohromady sedm sezón v řadě.

Před sezónou 2014/15 nastalo velké loučení, Matěj Stříteský se přesunul do Mladé Boleslavi, v jejímž dresu nastupoval necelé čtyři roky. V průběhu ročníku 2017/18 posílil tehdejšího extraligového nováčka z Jihlavy, v tomto klubu se Stříteskému velice slušně dařilo bodově. Následující sezónu přišlo čtvrté extraligové angažmá, tentokrát se Matěj Stříteský stěhoval do Liberce. Zde vydržel jediný rok, posledním klubem, za který bek nastupoval před příchodem do Plzně, byla zmiňovaná karlovarská Energie.

V Tipsport extralize zatím Matěj Stříteský odehrál v základní části a play off 543 zápasů. 183 centimetrů vysoký obránce v nich posbíral dohromady 158 kanadských bodů za 58 gólů a 100 asistencí. Stříteský prošel všemi mládežnickými výběry reprezentace České republiky, v seniorském národním týmu nastoupil do čtyř zápasů.